Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy baj ha vágtába a hátsóláb...

Nagy baj ha vágtába a hátsólába beljebb megy egy félpatanyommal mint a másik?

Figyelt kérdés
Ha igen mit tennétek ellene, hogyan korrigálhatom?
2013. szept. 5. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
*mint az első?
2013. szept. 5. 21:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Ferde,nem éppen szerencsés. Combravalókkal,sok átléptetéssel,farat be/ki ilyesmi feladatokkal korrigálható . DE ha testi adottságai miatt van a ferdeség,akkor az már nem olyan,mint a természetes ferdeség.
2013. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha csak vágtában ferde akkor az tesiadottság vagy természetes?(5 éves kanca volt már 1 csikója)
2013. szept. 6. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Pasz. ha nincsen semmi rendellenes elváltozás vagy nagyon látványos küllemi hiba,ami okozhatná,akkor az természetes és javítható valamelyest.
2013. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :))
2013. szept. 6. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyit hozzá, hogy a korrigálás idejére érdemes rá bokavédőt tenni, mert sok ló hajlamossá válik egy időre a bokázásra.

Különben ha futószáron nagy körön vágtáztatod, az is segíthet, ugyanis lehet az oka az is, hogy nehezebben találja meg az egyensúlyát lovassal - elvileg jól belovagolt lónál ez nem fordulhat elő, de láttam már kivételt. Másik dolog, soha ne engedd pörögni a lovat, mert másik ok, hogy annyira rohan, hogy túl akarja lépni az elülső lábait, hogy elég tolóerőt adjon le, viszont már annyira pörög, hogy akkor lelépné a mellsőit, ezért elkezd kifelé lépni. Ügetőknél és telivéreknél viszonylag gyakori jelenség. Kérj tőle először összeszedett, nyugodt vágtát - sok-sok idomítás.

A lovaglás során továbbá jó, ha sok az átmenet, gyakorolja a vágtába való átemelés pillanatát, és a felvételt, amiket az első írt, az is csak hasznára válik. Korrigálható dolog amúgy, ha fizikai "baj" okozná, az jellemzően látható lenne már kívülről is, ilyen kérdésben viszonylag ritka a rejtett hiba.

2013. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kihagytam - nem csak kifelé, de befelé is léphet ezért, azért írtam kifelét, mert az a gyakoribb, hiszen befelé mozdulásnál a hátulsó lábait sértheti meg, ha összeüti, stb.
2013. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen Telivér :)akkor nincs nagy baj csak először megijedtem mikor elvittük a kitörőt vágtában :O köszönöm a válaszokat még elég képzetlen a drága egy hónapja kezdtem vele dolgozni :)

MÉG EGYSZER KÖSZÖNÖM :)

2013. szept. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!