Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédő kérdés. Hogyan is kell...

Ínvédő kérdés. Hogyan is kell helyesen feltenni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy hogyan kell állnia, csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kell szorosnak lennie? 1 ujjnak kell beférni vagy hogy?
2013. szept. 6. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy ujj befér, az már nagyon laza, el fogod hagyni. Ezt érezni kell, elég szorosra kell állítani, de nem annyira, hogy elszoríthassa a keringést. Az a legjobb, ha megkérsz valakit, aki ért hozzá, hogy mutassa meg, mert úgy látod, és utána fel tudod tenni te is, az illető megnézi, rá tud bólintani - hasznosabb lesz.

Különben igazán nagyon elrontani nem tudod, de ha már rajta van, ne álldogáljon sokat.

2013. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen nem igazán lehet túlhúzni, ebből jobb a fáslinál a kezdőknek. Mivel egy adott hosszúságű a tépőzár ezért nem nagyon tudod elszorítani mert nem enged és nyilván nem fogod két kézzel befeszülve azért is továbbszorongatni:) Ne férjen be az ujjad mert elhagyod/megfordul a lábán. De mondjuk én a fásli körüli hisztit se értem, egyszer megmutatják és tudod. Sose volt bajom velük.
2013. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"tulajdonképpen nem igazán lehet túlhúzni, ebből jobb a fáslinál a kezdőknek." - meg igazából más a funkciója, ezért nem nagyon van értelme a melyik jobb témának... Elszorítani el lehet vele, mert egyenméretek, és egy fullos lónak is lehet vékonyabb, vagy vastagabb lába, stb., de jellemzően amúgy nem lehet nagyon durvára húzni, ettől függetlenül ha már rajta van, ebben sem szerencsés sokáig állítani a lovat.

Ha befér az ujjad alá az gond mindenképp, mert simán elhagyod, amennyire kényelmesen enged, annyira húzd meg.

2013. szept. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó: az én hozzászólásomból idéztél, és sajnos ha megnézed az iskola lovak 99%-a ínvédőben nyomul akár jó akár nem. nem fognak fáslizgatni amikor van 15 perce nyergelni és pucolni. De persze ez engem nem érint és őszintén nem is érdekel ki mit csinál a lovával.

Én fáslizom mert erre van szüksége.

2013. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy ló iskolalóként dolgozik, akkor jó esetben nincs is szüksége fáslira, mert nem sérülésből épül, nem hoz magával olyan régi sérülést, megerőltetést, ami indokolná, és nem dolgozik olyan szinten, ami annyira megerőltető lenne, az ínszalagjai, inai pedig jó állapotban vannak. Sok helyen ezek a lovak még ugranak is,oda kifejezetten jobb egy több mechanikai védelmet adó ínvédő és/vagy bokavédő. Persze van ún. kombinált változat is, íntámaszos ín/bokavédő, de az a ritkább esetekben kellhet.

Mindenesetre csak azt akartam kihozni, hogy jó esetben amelyiknek fáslira van szüksége, az nem dolgozik napi szinten iskolalóként.

2013. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!