Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Frízeket iskolalónak, hobbilónak?

Frízeket iskolalónak, hobbilónak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, még nem lovagoltam frízen, de láttam már hátaslóként, és most elvileg kapok egy új lovat, mert a mostani kissé rossz. Én szoktam az egyik oszt.társamat oktatni, szóval olyan kellene, ami nyugodt, de mégis jó hobbiló lenne. Szóval szerintetek alkalmas erre egy fríz ló?

2013. szept. 6. 17:07
 1/6 Fábián Viki válasza:
Én sokáig lovagoltam fríz lovon és nagyon jó iskola ló volt de ez igazából természettől függ...
2013. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
A fríz majdhogynem mindennek sz.r, tulajdonképpen csak két jó tulajdonsága, hogy szép és relatíve okos. A probléma ott kezdődik, hogy több millióba kerül, ennyiért már kemény versenylovakat lehetne venni. Ha 200-300 ezer volna, egy szavam nem volna rá, de így, hülye aki megveszi.
2013. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg elég kényelmetlen is, főleg kezdőnek. Hobbilónak alkalmas lehet, nem egy idegbeteg állat, csodaszép, nyugodt, csak nehéz hozzájutni normális áron, és mindenképp próbáld ki, mert vannak nagyon kényelmetlenek is köztük.
2013. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha normális frízt akarsz, akkor az ott kezdődik, hogy minősítve van mindkét oldali felmenője, és ő maga is, és lehetőleg legalább egy középszintű minősítéssel rendelkezik. Innentől kezdve milliós összegekről beszélünk, pedig a ló tudása még nem került bele a "mit fizetsz meg" témakörbe. Ráadásul ezek a lovak leginkább csak díjlovaglásban indulnak eséllyel, de ott is rengeteg meló, mire értékelhető,amit mutatnak, ugrásban gondolni sem érdemes rá. Maga a fajta kicsit túltenyésztett, ezért sok egyed hajlamos a betegségekre, elég kényesek a jó tartásra, a legkisebb nélkülözés, vagy szélsőség bármiben, és már ott a baj, egy komplett állatorvosi rendelőt eltartasz még mellette. Amiben nagyon jól tud teljesíteni, az a kocsihúzás, akár távhajtás, akár díjhajtás, akadályhajtás, a fogatsportokban van helye. Nem véletlen az a spanyol-nápolyi ős, mint a lipicainál is.


Összességében én azt mondanám, hogy ha van egy lovad, ami "kissé rossz", akkor egy edzőre lenne szükséged, ha egy jó edzőre költesz annyit, mint egy ilyen lóra tennéd, abból a lóból elsőosztályú hátast varázsolhatsz.

2013. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudomm mert vagytok ennyire frizek ellen.en frizeket lovagolok nap mint nap ket eve.kozben mashova is jarok lovagolni.versenyzunk is.szerintem nagyon jo iskolalovak.nyugodtak,szepen mennek kezdok alatt.es hogy kenyelmetlenek? ez szerintem nagy butasag,lehet kifogtal egy lovat aminek kenyelmetlen volt a lovaglasa de ezert nem kell elitelni a fajtat.szerintem nagyon kenyelmesek,dinamikus eros mozgasuk van...
2013. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a frízzel van gond, hanem, hogy van egy elrontott lova, amit úgy akar korrigálni, hogy vesz egy méregdrága fajtájú lovat, csakhogy _magától_ az ugyanúgy nem marad jó, ahhoz megfelelő és következetes munka kell, amivel az elrontott, "kicsit rossz" lova is remekül menne.
2013. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!