Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert sodrodik ki vagta...

Miert sodrodik ki vagta kozben terepen?

Figyelt kérdés

Terepen folduton vagtazok a loval es mindig balra sodrodik. Mit lehet ez ellen tenni? Jobban zarjon a bal labam?

(Nagyon menos lorol van szo.)


2013. szept. 6. 18:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Magyarul leter az utrol, s balra vagtazik atlosan.
2013. szept. 6. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja,bal csizma rázár és bal szárat tartsd meg, zárd le a vállát. Sok minden lehet,ferdeség,egyensúlyprobléma ,idomítottság hiánya ,vagy csak megnéz magának valamit jobb oldalt,amitől tart és balra húz. Mindig csak azon az úton csinálja vagy mindenhol balra sodródik?
2013. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyílt terepen mindig balra húz.
2013. szept. 6. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet oka természetes ferdeés, vagy alulidomítottság, általában a kettő együtt, hiszen hátasló nem lehet féloldalas, mert az idő előtti elhasználódást okoz, de lehet az is, hogy nem találja lovassal együtt az egyensúlyát, futószáron vágtáztasd picit, lovas nélkül, később pedig rövid, összeszedett vágtát kérj tőle, és kezdetben könnyíts ki. Ha csak az első kettőről van szó, akkor pedig zárd le a bal oldalt, és csinálj több hajlító, nyújtó-lazító feladatot.

Legyen amúgy kicsivel több átmenet, fordulat, állítás-hajlítás, ha pörög, ugrasd be mindkét kézre egyformán, ne csak egyikre dolgozzon, stb.

2013. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta egy ló ugyanezt, aztán közölték, hogy havi vak. Lezártam a bal oldalát, kereteltem és szépen ment utána. :)
2013. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!