Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek olyankor ha kapar...

Mit tegyek olyankor ha kapar a mellső lábával?

Figyelt kérdés
Patapucolásnál, karámon kívűl állásnál is csinálja, ha egyhelyben állunk kicsit. Hátraléptetést nem veszi fel, nem unja meg azzal, és körrel sem. Fiatal ló, nem hátas még. Gondolom egyik oka lehet hogy csődör.
2013. szept. 8. 17:35
 1/4 fiserjoska ***** válasza:
Akkor szokott kaparni, mikor unatkozik és menne már. Én ilyenkor igyekszem minél hamarabb elkészülni és vinni ahova kell
2013. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 8 éves kancám csinálja ezt, de ő csak puszta hisztiből. Ha türelmetlen, illetve nincs kedve végrehajtani egy feladatot. Ilyenkor boxban erélyesen rászólok, ha nem hagyja abba, akkor rácsapok egyet a lábára. Ez elég szokott lenni. Lovaglásnál pedig csizmával oldalbabököm határozottan. Ez nála elég szokott lenni. De nálad nem tudom mi lehet az oka, ha még csikó, nálunk ez volt.
2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen unatkozik, meg kell tanulnia várni, ezért sose legyen az a jutalma, hogy elkezdesz sietni, hogy minél előbb mehessen, mert akkor összeköti a kettőt: hisztizik, és akkor mehet. Mindenképp szólj rá, ne hagyd rá, kemény talajon akár kárt is tehet a patájában.
2013. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktam hagyni, rácsapok a lábára, vagy odarakom a sajátomat és ahogy a kemény csizmámon koppan az ő patája attól megijed, de 2 perc után ugyan úgy folytatja. Csak esetleg nektek van e erre jobb ötletetek.

Ritkán csinálja, vannak türeletlenebb napjai (talán éhes olyankor), de akkor is bosszantó ezt tőle látni.

2013. szept. 9. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!