Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta tápot vagy...

Milyen fajta tápot vagy müzlit etessek a lovammal?

Figyelt kérdés
A pacim érzékeny a zabra és mondta a doki, hogy adjak neki zabmentes tápot illetve müzlit. Ti milyen márkájú tápot/müzlit etetek a lovatokkal? És ha lehet akkor írjatok árat is. Köszi :)
2013. szept. 8. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Zab helyett etethető árpa, mint abraktakarmány.
2013. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy érzékeny? Pörgős lesz? Az árpától sokkal jobban izzadnak és mindenkitől azt hallom,, hogy a zab az legmegfelelőbb takarmány a lónak, könnyen emészthető. Nekem is pörgős lovam van és én is azt hittem hogy az agyára ment a zab ezért áttértünk az árpára, hát nem volt jobb, most is zabbal etetem csak kisebb adagot kap és tökéletesen működik, jó kondiban van pedig csak heti 2-3 x dolgozik. Mennyit eszik a tied? Jó kondija van vagy hizlalni szeretnéd? Takarmányostól megkérdezheted mert van ahol szokott lenni árpa, napraforgómag, korpa stb keverék nekem nagyon szimpatikus és nem olyan horror ára van mint a márkás tápoknak, amikben sokszor nincs is semmi extra csak a nevet meg a puccos zsákot fizeted meg. Etettem Pavo-t Condition extra-t, amitől szép fényes lett a szőrük és összhatásra is szépek voltak, ha közel laksz a telephelyükhöz akkor megéri kb 6000-6500 egy zsák csak a szállítási ktg nagyon sok, de csak ajánlani tudom (zabmentes!)
2013. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azért hallottad azt, mert a zab a legjobb abraktakarmány, etetni viszont a munkavégzés függvényében kell, ha többet kap, mint amennyit dolgozik, akkor bizony, elkezd pörögni - igaz, itt nem csak a munkavégzés mennyisége, a minősége is számít.

Viszont ha a ló túlérzékeny az abrakra (ami jellemzően amúgy allergiát takar, nem azt, hogy pörög), akkor mást kell etetni, ilyen esetekre remek választás az árpa, magasabb a fehérjetartalma, ezért kevesebb is elég, mint a zabból, viszont nem olyan durva, mint a kukorica, ami erősen hizlal, és fűt - a ló nyáron akár álltó helyében is izzad tőle, ráadásul rámehet a ló lábára is nagyobb mennyiségben. Az árpa még elfogadható abraktakarmány hosszútávon is.

Ha mégis tápot adnál, a Pavo tápok jók, de rengeteg táp van forgalomban, az összetételüket kell átbogarászni, és az alapján dönteni, amelyik a legjobb a lónak, és pénztárcának egyaránt.

2013. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ami olcsó és elég jó táp az a "Rákosmenti", Bp környékén lehet kapni, de a Kátainak is van zabmentes kiadványa. ezek magyar termékek és az áruk teljesen más, mint a külföldről behozott marshtall meg mittudomén milyen menő tápoknak.


szerintem azért az kicsit durva, hogy egy magyar hobbilónak Németországban, vagy akár Ausztráliában megtermelt takarmányból készült tápot etetnek egyesek.. de hát sajnálom, környezettudatos vagyok.

2013. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!