Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell egy lóhoz?

Mi kell egy lóhoz?

Figyelt kérdés

Jövő héten szállítjuk a lovardánkba a lovamat. Eddig nem volt saját lovam, csak mások lovait edzettem, de ott adták a felszerelést. Tehát összefoglalóan mi kell hozzá? Amim van:

Nyereg, kantár, izzasztó, nyeregemelő szivacs, fülvédő, ínvédő, bokavédő, ápolószerek, kötőfék, vezetőszár

Amire gondoltam, hogy kell még:

Futószár, ostor, gumis kikötő, szárítótakaró, légymaszk, esetleg pataharang, martingál, ha kell hozzá.

Kell még valami? Pataolaj, vagy fertőtlenítő spray, ilyesmik is érdekelnek, mert nem tudok mindent végiggondolni.


2013. szept. 9. 21:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, bértartásban lesz a ló, úgyhogy zabot, szénát, stb nem kell írni, azt kapnak.
2013. szept. 9. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyerget és a kantárt (főleg a zablát) a ló méreteihez kell igazítani, szóval nem biztos hogy jó ötlet volt ezeket előre beszerezni (vagy a lóhoz adták?).

A futószárazáshoz sem kell feltétlenül megvenni mindent, ha a lovardában tudnak kölcsön adni. Nálunk ezeket mindenki használhatja és csak akkor kell újat beszerezni, amikor elszakadnak - "az vesz újat, akinél tönkre ment" alapon.

Polártakaró: télen ha megizzad jó ha van, de elég egy olcsóbb fajta is, a lényeg hogy beszívja a nedvességet.

Légymaszk, pataharang, martigáll: nem feltétlenül szükségesek, nem érdemes előre beszerezni őket, majd később úgy is eldől hogy kellenek-e

Amit semmiképp se felejts el venni az a nyalósó.

2013. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát nyalósó az pont hogy kell, hogy legyen a lovardákban!


pataolaj/patazsír, nyeregszappan, bőrzsír, jó ha van fertőtlenítő szered, hámosító (mikulic, popsikrém),lóbalzsam, nyárra sampon, szivacs, rovarriasztó (pl. neostomosan), futószár, ostor (nekem van sajátom, de van nálunk olyan, akinek nincs).


viszont ha a kantárt és a nyerget nem a lóhoz vetted akkor valóban könnyen lehet, hogy a zabla, a nyereg, vagy akár a kantár sem lesz jó rá.


egyébként az alap felszerelés után idővel rengeteg mindennel kiegészül majd a készleted, hiszen menet közben fogsz rájönni, hogy mi kéne még!

2013. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kantárt a lóval kaptam, nyeregből 2 használtat néztem ki, vásárlás előtt termézetesen rápróbálom, jók-e, melyik jobb.
2013. szept. 10. 08:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Segédszárakat, pl. martingált én nem vennék előre, mert nem is biztos, hogy szükség lesz rá. Majd ha kell, veszel, de minek megvenni előre? Könnyen lehet, hogy fölöslegesen költesz rá.

Ami kell még: futószár, ostor, futószáras heveder, gumis kikötő, polár takaró, téli takaró Betadine, Neogranormon, patazsír vagy pataolaj, patazsírozó ecset, tajtékvonó.

Pataharangot se vegyél előre, mert arra sem biztos, hogy szükség lesz. Majd ha esetleg kéne, veszel.

Ha csak 1 izzasztód van, vehetsz esetleg még egyet, abból nem árt, ha van váltás. Ha nagyon szeretnél, vehetsz még esetleg hűtőzselét a kisebb lábsérülések otthoni kezelésére.

2013. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4803427-a-csod.. 4-6. választ fusd át.

Én nem vennék előre martingált, vagy pataharangot, hiszen ezek tipikusan vagy kellenek, vagy nem. Légymaszk se biztos, hogy fog kelleni, van olyan ló, amire elég egy fülvédő.

Szárítótakaróm nekem évek óta nincs, leléptetem a lovat, ha kell, és annyi. Lótakaróm sincs, se semmi effélém, igaz, nem is nyírom. Távlovagláshoz vízlepergető takaró ól jöhet.

2013. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!