Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vennétek úgy lovat, hogy csak...

Vennétek úgy lovat, hogy csak hétvégén van rá időd?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 14:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem, sok törődést igényel.
2013. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem...egyetértek az elsövel.

Ha meg más gondozza rendezi és törődik vele akkor az a ló már csak papíron a tied.

2013. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Ez pénzfüggő. Ha van pénzed lovardába vinni, ahol el is látják és nem zavar, hogy heti 5 napot potyára fizetsz akkor vegyél. Egyéb esetben nyilván nem.
2013. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ti mindennap ki tudtok járni a lovatokhoz? egy héten hányszor lovagoltok?
2013. szept. 10. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen helyzetben van lovam. Ezelőtti bértartásban kétnaponta látogattam, mert 5-6 km-re volt, fél óra, 20 percenként volt busz, és egész délután vele voltam.

Aztán a bértartóval volt egy "kis" nézeteltérésünk, így a lovam átvittük tőlünk 20 km-re lévő bértartásba, ahova csak úgy jutok el hogy jobb esetben ha a páromnál tartózkodom hétvégenként, csak egy perces buszozás aztán negyed órás vonatozás, rosszabbik esetben ha otthon vagyok, gyaloglás, villamosozás, majd 20 perces vonatozás. Ez szőrötül bőröstül több mint egy óra, így suli mellett képtelenség a délután 2 db vonatindulással. Az egyik suli közben indul, a másik meg este, így legkésőbb 9-re érek haza, tanulni meg még nem tanultam.

Mivel sokszor akkor van etetés amikor én kimegyek, így nem is nagyon tudok vele foglalkozni, csak simogatni. Mivel még csikó, így több mindent nem is tudok vele csinálni, csak földről dolgozni vele.

Jövőre tesszük lakhatóvá az ottani kertünkben lévő portát, kérdés hogy én használhatom-e, félig-meddig ott lakhatok-e. Ez már anyáméktól függ, nekem a panellakás különben sem élet, ráadásul 3 szobás lakásban vagyunk 6-an. Szerencsére én egyedül vagyok a szobámban, de nem tudok mit magammal kezdeni. Inkább utazok két óra hosszát naponta iskolaidőben minthogy csak hétvégente lássam a lovam.

A szomorú még az hogy anyámék ezt sem díjaznák hogy nekem tegyenek lakhatóvá kisházat, másrész azt sem akarják hogy átvigyem a lovam közelebbi helyre, nem lehet rajtuk kiigazodni. Sajnos csak én értek a lovakhoz a családból, és ez is egy visszatartó erő. Az a kisház lenne a legmegfelelőbb hogy igazán megérje.

Bocsánat hogy így belemerültem, gondoltam ezt hozzáfűzöm.

2013. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy saját ló nagy felelősség.. naponta rá kell minimum nézni.. akkor nem is igazán a te lovad ha csak hétvégén vagy vele..

2013. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nem.


én heti 4-5x lovagolok és legalább 5-6x vagyok kint nála, tehát akkor is kimegyek, ha nincs időm, vagy kedvem lovagolni, csak megnézni, hogy mi van vele, megbügyürgetni.

2013. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 10. 20:07
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem. Jó eséllyel olcsóbb és hasznosabb is egy jó edzőtől lovasedzéseket venni heti 1-2×, mint egy saját lovat állítani, ami így csak néz ki a fejéből heti 5 napon is. Kell nekik a mozgás, és annak mennyisége és minősége nagyban befolyásolja a ló tudását, mentalitását, használhatóságát.

Én heti 5-6× kimegyek hozzá, és ha valami miatt nem tudok, van, aki ránéz helyettem is, és aki hozzáértő módon mozgatja meg picit.

2013. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!