Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy nyergünk, amihez már...

Van egy nyergünk, amihez már hosszú évek óta nem nyúltunk, de szeretném használni. Még megmenthető? Gyakorlatilag csak a bőr száradt ki, milyen eljárással és szerekkel tudnám feljavítani?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Lekened bőrolajjal jó alaposan. Megvárod, hogy beszívja. Utána újra lekened jó alaposan, és ezt addig ismételgeted, amíg meg nem puhul annyira, hogy használható legyen - akár 3-4x is átkenheted.

Előtte persze tisztítsd le.

2013. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyeregszappannal tisztítsd le, utána mehet a bőrápoló/bőrolaj, csodákat tehet. :)
2013. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahogy az első írta, csak a 3-4 helyett 30-40 alkalommal...


pont nemrég mentettem így meg nyerget, napi 2x kentem le kb 2 héten át és kőkeményből lett simán kissé kemény a bőr.


most már csak hetente kenem, de folyamatos a javulás.

úgy itt az olajat az első alkalmakkor, mint egy szivacs!

aztán már bőrzsírral kentem, mert azzal vastagabban be tudtam kenni és idővel beszívódott.

2013. szept. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

NAGYON FONTOS, hogy a bőrolaj színtelen legyen! Mert ha festettel kenegeted, össze fogja a nadrágod kenni valahányszor ráülsz, és utána már semmit nem tudsz majd vele csinálni, hogy többé ne fogja össze.


Megjegyzem én glicerinnel és hajszárítóval próbálkoznék.


De nagy csodákat nem kell várni, kicsit puhább lesz, de olyan már sosem lesz, mint új korában.

2013. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!