Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A bértartás is lovas szolgálta...

A bértartás is lovas szolgáltatásnak minősül? Kll hozzá képzettség?

Figyelt kérdés
Magam tartom a lovamat egy bérelt telken, és egy ismerősöm elhozná a lovát bértartásba, és fizetne érte. Nem tudom, hogy ehhez kell-e valami, mert nincs se bejelentett lovardám, se képesítésem. Takarmány ára+8000 Ft/hónapra gondoltunk. De ha csak úgy szabályos, akkor csak takarmányárért is eltartanám a lovat, mert az enyémnek sokkal jobb lenne, ha lenne társa, de másikat én nem tudok most venni, meg még egy ló takarmányát fizetni.
2013. szept. 13. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annak minősül, viszont ez az eset teljesen más. Hiszen itt csak ti ketten vagytok, meg a megbeszélt tartás. Csináljatok egy szerződést, ha a jövőben problémák merülnének fel, de szerintem ennyi.
2013. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A módosított 2005. évi CLXIV. törvény szerint lovas szolgáltatásról akkor beszélünk, ha a tevékenysége gyakorlásához a szolgáltató valamilyen formában lovat vesz igénybe. Ez jelenthet azt, hogy a vendég maga is lóra ül, de ebbe a körbe tartozik az is, ha ugyan a szolgáltatáshoz nélkülözhetetlen a ló, de a vendég nem kerül közvetlen kapcsolatba vele (pl. fogathajtás). Ennek megfelelően a miniszteri rendelet a következő tevékenységeket sorolja a lovas szolgáltatás fogalomkörébe: lovagoltatás, lovas oktatás, lovas terápia, terep- vagy túralovaglás, fogathajtás, fogathajtás oktatás, fogatoztatás, lovas bemutató."

(Részlet a Dr. Fekete Szilárd vezető-tanácsos (225-6580) és Dr. Drábik László jogi szakértő (225-6579), az Önkormányzati Minisztérium Turisztikai Szakállamtitkárságának munkatársai által 2009. november 5.-én kiadott tájékoztatóból.)

2013. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ehhez elsősorban szakértelem kell, szerződést írjatok, bár azzal számolj, hogy ha jogi útra kellene később vinni a dolgot, akkor rosszul jársz, ez ugyanis adóköteles: Ha azt mondod, hogy mondjuk havi 20 a hely, és 20 a táplálék, akkor abból csak az egyiket adhatod áfamentesen, most hirtelen meg nem mondom, melyiket, és persze kell hozzá a vállalkozói... De simán lehetséges, hogy baráti alapon megegyeztek valahogy.
2013. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

túlaggódod, nyugodtan tarthatod ott az ismerősöd lovát, nem hinném, hogy pont nálad fog kopogtatni a NAV és felelősségre vonni, hogy vajon mennyi hasznod van ezen, hogy ott 2 ló van, amiből csak 1 a tiéd...


amit meg valaki belinkelt, abból az derül ki, hogy ez akkor nem számít lovas szolgáltatásnak, de hivatalosan abból a 8000 ft-ból akkor is adóznod kéne, meg számlát kéne adnod. de nem fog semmi történni, ha nem.

2013. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok ebben otthon, hogy mennyire ellenőrzik, de én is úgy gondoltam, hogy ebből nem lehet így nagy baj. :)
2013. szept. 13. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy addig békin hagynak, amíg nevesített feljelentés nem érkezik ellened. Úgyhogy szomszédokkal, bértartókkal, konkurrens lovardákkal, no és persze az ügyfelekkel érdemes jó viszonyt fenntartani, mert ha valamelyik berág és feldob, akkor elhúzzák a nótádat... egyébként meg a hatóság szemet húny.

Az egész országban alig van 200 legálisan működő, MKEH-nél nyilvántartásba vett, a hatályos jogszabályi előírásoknak teljesen megfelelő lovas szolgáltató. Pedig ennél azért sokkal-sokkal több lovarda van. Csak itt az 5km sugarú körömben van kettő nagy, ahol bérlovagoltatnak is meg minden, de nincsenek bejegyeztetve. Évek óta vígan működnek.

2013. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azért mondtam, hogy legyen szerződés, de azzal számolj, hogy ha valami félresiklik, és az ügy esetleg bíróságig megy, akkor ebből gond lehet. Amúgy csak úgy, mert épp ráérnek, nem fognak kimenni megnézni, hogy ugyan kinek a területén legel kinek a lova és ki kinek mennyit hogyan fizet ezért.
2013. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha volna bértartási szerződés (ami azért ha az ismerős valójában haver, akkor nem feltétlen kötelező szerintem), akkor érdemes beleírni azt a kitételt, hogy te takarmány áron x ezer forintért tartod a lovát. így arról is van egy papír, hogy te ezt nem a pénzért csinálod és amúgy abba senki nem köthet bele, hogy valaki odaadja a takarmányra a pénzt, te abból a pénzből megveszed a kaját, és a lovának odaadod. hiszen hasznod nincs rajta, adóznod nincs mit. azt meg elég bajos bebizonyítani, hogy pontosan mennyibe is volt neked a takarmány...
2013. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen így van. Minden bevétel adóköteles, max költséget írhatsz le belőle, ennek megvannak a szabályai. Attól, hogy valaki nonprofit, még könyvelnie, bevallania ugyanúgy kell, mint másoknak.
2013. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!