Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Mi a véleményetek a...

Lovasok! Mi a véleményetek a lovaitok után a közutakon maradt lóürülékről?

Figyelt kérdés
Felháborító, amit egyesek megengednek maguknak. Ma ment előttem egy lovaskocsi, és nem elég hogy a csúcsforgalomban okozott dugót, még az utat is beszennyezte a ló. Az ilyet milliós összegre büntetném.

2013. szept. 13. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem lovasként se érdekel... ahogy a kutyaszr se.
2013. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nagyon forgalmas utakra be sem engedik a lovaskocsikat pont azért mert dugót okoz(hat)nak....
2013. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Viszonylag ritka, hogy ilyet látok, de egy lovastól nem várnám el, hogy kislapáttal zacsiba pakolja azt a mennyiséget, amit egy ló produkál. Az út mellett nem igazán lenne ez èletbiztosítás sem lónak, sem lovasnak. A lovat hova köti addig, ráadásul ők az úttesten közlekednek, az autók között hajlongani, hát nem biztos, hogy jó manőver...

Ellenben annak a kutya gazdinak az orrát beleverném az ürülékbe, aki miután végzett a kutya szépen elsétál.

2013. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Kocsis lóra nem nagy kunszt lópelenkát rakni, szóval szerintem megtehette volna a kocsis ez esetben is. Viszont tény, hogy ez kis hazánkban nem igazán elterjedt, és ahogy most rágugliztam, nem is nagyon leltem olyan helyet, ahol kapni lehet. Simán lehet, hogy az adott kocsit hajtó ember nem is hallott még ilyenről. Szóval mielőtt milliós összegre bünteted, találj járható alternatívát... :) Felszedni nyilván abszurd.

Mindezek mellett úgy gondolom, hogy a lótrágya az úton maximum egy kis esztétikai probléma. Merthogy nem is igazán büdös, és 1-2 eső el is mossa, és szerintem ha ügyelsz arra, hogy ne a kocsi kerekével menj rá, az autót sem piszkolja össze, bár ezt még nem próbáltam, szóval nem garantálom... :)

2013. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is felháborító hogy sok helyen el van dobálva a cigicsikk....

Na én meg azokat büntetném meg keményen......

cigiztem 8 évig és nincs lovam. :-P

2013. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyes! A kutyaürüléket otthagyókat meg tíz milliósra! A gyilkosokat két-három milliárdra, a tömeggyilkosokat a teljes költségvetési hiány megfizetésére, és így tovább...

Irónia OFF. Azt azért te sem gondolod, hogy a gazda, aki örül, ha megtermel annyit, hogy szó szerint nem hal éhen, milliós összegeket fog befizetni? Te is fizess már fél milliót akkor egy eldobott papírzsepiért/üvegért/műanyaghulladékért/cigicsikkért, azt ugyanis sokkalta könnyebb lenne kidobni, nem okozol vele dugót, ha megállsz az út közepén (!), magára hagyva a lovakat (amik ha megvadulnak valamitől, amíg a hajtó épp ürüléket szedeget, akkor széttaposhatnak pár kocsit, de ez vállalható kár, gondolom, megéri), ráadásul még nagyobb dugót okozva. Mégis mindenhol csikkek, illegális szemétlerakók, eldobott használt zsepik, óvszerek, és még sorolhatnám. A lótrágya az egyik létező legjobb természetes trágyatípus - a kutyáéval ellentétben -, jegyzem meg csendesen, ezért a földművelés egyik legjobb eszköze, ha zavar, belököd az út mellé, máris jó helyen van az. A legforgalmasabb utakra lovaskocsit amúgy nem engednek be. Előzni lehet őket. Voltaképpen téged messze nem a trágya zavar, hanem a lovaskocsi léte. Tiltsuk ki őket! A traktor lassú, azt is. Meg a szennyvízszippantót,és a szemétszállítót, az olyan nagy, sokszor megáll... Tiltsuk ki mindenhonnan a trabantokat is, azok is lassúak manapság már. Meg a lószállítót. Igazából tűnjenek el a kamionok is, a francnak se kell áruszállítás.


Amúgy ha lovasról van szó, nem várhatod el, hogy fél kezében lapát legyen, a ló mögé közve egy talicska, vagy egy böszme nagy szemeteszsák, amitől a ló félhet, amibe pakolja a trágyát, és X időnként leszálljon, a lovat valahova kikösse (...az út mellett, ami kicsit se veszélyes), majd így menjen tovább. Hova tegye a zsákot? A lapátot? Vagy mivel fogja akkor a szárat?

Lovaskocsinál kicsit más a helyzet, elvben lehet kapni lópelenkát, igaz, én se fizetném meg, amíg olyan szinten kell élnem, hogy adózok lassan a belélegzett oxigén mennyiségéért is, természetkárosítási kárpótlás/egészségügyi hozzájárulás címén... Vagy ne adjak ötletet az államnak? Akárhogy is, nem véletlen, hogy hintóknál szinte mindig van ilyen, mondjuk így.

Lovas meg a legtöbb esetben nem kerül fel a közútra, ha van más útvonal is.

2013. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te meg minden gyorsítás után állj meg, szállj ki a kis rongyoddal és törölgesd fel a benzint ami a kocsi kipufogójából csöpög gyorsítás után, mert a lótrágyával ellentében az még környeztszennyező is, és megy a csatornán keresztül az élő vizekbe. Vagy ez már nem zavar, mi?
2013. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés: Melyik a károsabb? Lószar vagy a benzingőz?


DE gondolj bele,ha megállna összeszedni,akkor még tovább tartaná a sort.... Lovat elkéne engedni,ami elszabadulhatna és összetörhetné a kis kocsikádat.. Azon kívül a lószar nem szennyezi be annyira az utat,mint a szarudikból meg hasonló sznobhintókból kidobált cigicsikk,vagy akár üdítős doboz. Az olaj ,ami kicsöpög a kocsikból,100 szor nagyobb kárt csinál,mégsem szállsz ki lemosni az útról...

2013. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel az erővel a mezőgazdasági gépeket is meg kellene bűntetni. Láttatok már olyat hogy a traktorral feljött a főútra, és az összes sarat végifhúzta 5kmen keresztül. Életveszélyes ha kicsit esik rá eső.Ilyen mindenhol előfordul, életeket veszélyeztethet!Őket sem büntetik, és nincs is bennük annyi hogy letakarítsák az utat.Nem hiszem hogy egy adag lókaka fele ennyit bajt okozhatna mint mondjuk az említett eset...
2013. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan egy vita keltő kérdés...Lovast úgy se izgatja, kívülálló meg hagy hőbörögjön.

Komolyan kéne egy külön vita részleget csinálni.

2013. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!