Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ilyen fajta heveder,...

Az ilyen fajta heveder, tényleg jobb, kényelmesebb a lónak, vagy ez is csak egy újabb dolog hogy kivegyék az emberek zsebéből a pénzt? www.nagylovas.hu/lovas/index. Php? Pid=103&gid=6&id=3374

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék a lovamnak ilyen hevedert venni, mert ki van alakítva hogy a könyöke ne érjen hozzá, meg nem tudom én mi, de ha megfelelő helyre nyergelünk, akkor alapból se ér hozzá, szóval most mi az igazság?
2013. szept. 14. 11:32
 1/4 A kérdező kommentje:

A linket a lehető legbénábban sikerült beillesztenem, szóval ezt akartam :


[link]

2013. szept. 14. 11:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően nyergelsz, és hevederhúzás után kihúzod a ló mellső lábait előre, akkor még a bőre sem gyűrődhet fel a heveder alatt, így aztán amúgy sem lesz semmi baja, főleg, ha valami védő szőrmét is húzol a hevederre. Szóval nekem ez kicsit parasztvakításnak tűnik... Ettől még megveheted, lehet ,hogy valamit "ad", ártani jó eséllyel nem fog, én nem fizetnék érte ennyit, tekintve, hogy a lovamnak soha nem volt hevedertörése, nem ért hozzá a könyöke, és így tovább, nyeregtörést se szenvedett soha, az a minimális odafigyelés olcsóbb. :)
2013. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ hasonlóképpen vélekedem én is, csak több embertől hallottam hogy ez milyen jó, és nem nagyon értettem.
2013. szept. 14. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem anatómiailag formált hevederem van. Odafigyelek a nyergelésre, kihúzom a lábát. A kancát viszont állandóan feltöri. Nagyon vékony bőre van. Talán kezd hozzászokni mert egyre kevésbé töri fel. Amúgy nekem a könyöke és a heveder között töri fel. Tehát nem azért mert begyűrődik a heveder alá hanem szerintem a könyökével odanyomja a bőrt a hevederhez és felreped neki. A másikkal sose volt ilyen problémám.

Szerintem az ilyen ívelt hevederek nagyobb könnyebb mozgást engednek a könyöknek. Persze fontos a megfelelő méret hogy az ív jó helyen legyen.

2013. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!