Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van tapasztalata problém...

Kinek van tapasztalata problémás ló betörése esetén? Bővebb lent

Figyelt kérdés
Nos egy 6 éves herélt lóról van szó, nyár elején heréltettem ki mert nem bírtam vele ... mintha most könnyebb lenne, nem tudom rá venni ,hogy dolgozzon ... hajtani akarom ... felém fordul emelgeti a fejét és nekem akar jönni .... ha karámon belül vagyok el kezd vágtázni ,hogy eltaposson , ha karámon kívül akkor szétverné a karámot ... legalább a futószárazásig elszeretnék vele jutni tél elejéig , valaki tud segíteni ?

2013. szept. 14. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Innen nehez lenne segiteni. Egy tapasztalt ember kellene neked aki segit. Egyedul dolgozol vele? Igy latatlanba csak annyit tudok hozza szolni meg hogy legy hatarozottabb es dolgoztasd jol meg azt a lovat (ha lehet korkaramban) faradjon le. Futoszaron is rakd moge az ostort es hajtsd, ne engedj hogy megaljon es feled forduljon
2013. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Na ez gáz...futószáron amikor ágaskodva nekem rontott a ló kénytelen voltam ráhúzni az ostorral másképp eltiport volna. Mondjuk Neked inkább kedves kérdező egy erős kezű, tapasztalt lovas embert ajánlanék aki ért is a lovakhoz. Egyedül NE csinálj semmit! Az életedbe is kerülhet.
2013. szept. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

6 évesen akarod betörni a lovat? A lovat 3-4 évesen szokták elkezdeni .

Ehhez egy be lovagló emberhez lesz szükséged.

2013. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen 6 évesen ... mert 9 éves koromba került hozzám a ló ... csődörként ... nem tudtam vele mit kezdeni , akkor ő 1 éves volt...
2013. szept. 15. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Az előző válaszolónak adok igazat, akkor is kilehetett volna herélni és egy belovagoló segítségét kérni.
2013. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát ,oké de megvártam ,hogy meg erősödjön :) mivel cigányoktól vettük ... tele volt sebekkel ... és csont sovány volt...
2013. szept. 16. 19:45
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem értem , hoyg minek vesznek egy 9 éves gyereknek csikót még hozzá egy mént ! Egyébként cigányoktól, ló kupecoktól sose érdemes lovat venni bármennyi az ára és bármit mondanak rá :P
2013. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
mentettük a lovat.... különben vágóhíd lett volna... szépen kikupálódott 150 cm magasan lazán ugrik szabadon .. erős kis ló ..
2013. szept. 17. 18:59
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
A többiekkel vagyok, de akkor meg mért pont egy 9 éves gyereknek ott van mondjuk az equus tanya, vagy bármilyen olyan helyre ahol értenek a lovakhoz.Szerintem ez kamu
2013. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kedved utolsó válaszoló :) ha szerinted kamu , írj privátot vedd fel velem a kapcsolatot, küldök képeket , videókat a lóról , vagy gyere el nézd meg élőben ... szívesen bemutatom neked ,hogy nem kamu :) várom leveled!
2013. szept. 19. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!