Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha újonnan veszek fekete bőr...

Ha újonnan veszek fekete bőr nyerget, hogyan tudom megakadályozni hogy kikopjon, pl a kengyel szíj helyénél barna legyen?

Figyelt kérdés

De ha viszont olyat veszek ami már kicsit ki van kopva akkor a barna foltot el lehet valahogy (nagyjából) tüntetni?

Mivel szokták és mivel kell ápolni a bőr nyerget?

És milyen időközönként érdemes? Persze "túl" ápolni elég nehéz, de pl havonta félévente, hetente, ha mondjuk heti 3x-4x lovagolok, terepen is.


2013. szept. 15. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

kicsit sarkítva ugyan, de az van, hogy egy jó minőségű fekete nyereg csak kb 10 év után kezd el nagyon lassan kopni kengyelszíj nyomon (stübben, kieffer, stb), viszont ha veszel egy 50-80.000-es új nyerget, az hamar ki fog kopni.


be lehet festeni, de ez az utólagos befestés nagyon hamar kikopik újra.


szóval ha találsz olyan használtat, ami nincs kikopva, akkor azt érdemes megvenni, mert az nagy valószínűséggel nem is fog kikopni!


én is heti 3-4x lovagolok, szinte csak terepen. kb havonta hazaviszem a nyergem, először nyeregszappanos nyirkos ronggyal átdörgölöm, majd egyszer sima nyirkos ronggyal, utána jön a bőrzsír (használhatsz bőr olajat, vagy krémet is, én zsír párti vagyok, mert pl. a varrásokhoz sokkal könnyebb bejuttatni, mit az olajat), amivel átkenem egyszer. kantárral ugyanígy, kb havonta.


ha a bőr kemény típusú, keveset volt korábban ápolva (használt nyereg esetén) akkor eleinte lehet kenni gyakrabban, mondjuk hetente.

2013. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az a helyzet hogy nem nagyon engedhetek meg magamnak még 50 ezer forintos nyerget se, szóval akkor számolnom kell ezzel.
2013. szept. 16. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
50.000 alatt meg pláne ne vegyél új nyerget, mert az nagyon hamar tönkre fog menni és jó eséllyel még a lovadnak is rossz lesz! 30-ért már lehet találni, láttam pl. husar nyerget 30.000-ért, fekete és tök jó állapotban van!
2013. szept. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, Nagyon Köszönöm! :)
2013. szept. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!