Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felszerelések szükséges...

Milyen felszerelések szükségesek egy kezdő lótartónak?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok, most van tervben, hogy lovat veszünk. Tapasztaltabb tulajdonosok segítségét kérném, hogy milyen felszereléseket érdemes beszerezni. (alap dolgokon kívül.)

Válaszotokat előre is köszönöm!



#felszerelés #ló #lótartás #lótulajdonosok
2013. szept. 15. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 db vakaró


1 db vízkihúzó


1 db gyökérkefe


1 db szőrkefe


1 db kefés patakaparó


1 db sörényfésű


1 db sörénykefe


1 db szőrkefe


1 db pataolaj


1 db lósampon


1 db


A bőr cuccaidnak:

nyeregszappan

méhviaszos bőrbalzsam


A lovagláshoz:


1db futószár, legyen bőr vagy nagyon erős kötél. Igaz nekem lánc van, de az nem erre a célra lett véve.


1 db nyereg - nagy márka legyen inkább. Nem muszáj 250-400 ezer forintot költeni rá, lehet használtan is venni ilyen nyergeket, pl 50-150 ezerért is. Nagy nevek: Stübben, Kiefer, Pessoa, Prestige, Kentaur.


2 db heveder


2 db kengyelszíj pár


1 db kengyelvas ( ha gumis biztonsági kengyelt veszel, mint pl ez: [link]

akkor nem árt venni hozzá gumit, hátha a másik elszakad)


1 db martingál/szügyelő (ha kell)


1db ín/bokavédő pár (ha kell)


2db nyeregalátét ( azért, ha az egyiket mosod, akkor ott a másik, vagy előző nap vizes lesz és nem szárad meg)


1db fülvédő, ami illik a nyeregalátéthez ( nyáron ajánlott, mert sok a bogár)


1 db marvédő - mindig ajánlott, ha jó a nyereg a lóra ha nem.


1 db nyeregtáska mindig jól jön :) pl egy ilyen : [link]

vagy [link]


1 db kantár


2 db szár ( mindig kell plusz)


1 db kötőfék ( lehet kettő is, ha nem bőrt veszel)Nekem ilyen van és nagyon elégedett vagyok vele: [link]


2 db vezetőszár ( ha elszakadna)


Azt hiszem szinte mindent leírtam a többit a többiek leírják. Gondolom bértartásos lesz a lovad, amúgy nem árt, ha van patalecsippentőd is. Lehet jutalomfalatokat is venni, de ezt pl. lovaglás után adj neki és ne mindig, mert követelőzni fog érte. Etetni itatni rendszeresen és ápolni is. A fürdetéssel most már óvatosan, mert már megbírnak fázni a lovak. Lovaglás elején melegítsed be, lovaglás végén lassabban menj vele, hogy megszáradjon az izzadságtól. Télen inkább ne fürdessed meg, bár már vannak ezek a száraz samponok: [link]

Bár mielőtt használnátok a sampont, azelőtt nem árt állatorvos véleményét kérni róla. Lehet, hogy a lovad allergiás a zsályára, akkor lehet venni levendulásat is : [link]

Ha könnyen korpásodik a leendő lovad: [link]


Legyek ellen is lehet venni valami csoda spray-t is. Bár valamelyik samponnak olyan szaga van, ami távol tartja a legyeket is.

Vehetsz lótakarót is, de ez nem kötelező. Vagyis inkább attól függ, hogy milyen körülményektől (évi istállózás+legelő/ridegtartás+legelővel/fél ridegtartás+legelővel) és hogy milyen körülménybe viszed (évi istállózás+legelő/ridegtartás+legelővel/fél ridegtartás+legelővel). Remélem segítettem. Ha valami kimardt volna a többiek úgy is jeleznek. Sok szerencsét és boldogságot a leendő pacidnak! Szerencsés vagy! Én már kilenc éve lovazok, kiskorú vagyok (16), de a szüleim nem vesznek nekem lovat, majd csak én fogok. De te! Jól becsüld meg aazt amit kapsz, mert nem olcsó 100-200 eurós tartása hónaponta+plusz állatorvos és patkolás! Még egyszer sok boldogságot neked és a pacidnak!

2013. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj és azért kell sok mindenből kettő, nehogy elszakadjon és elhasználódjon! Tudod egyszerűbb ha van ott egy tartalék és azt ráteszed. Emellett mindig ellenőrizd a dolgaidat nehogy véletlen elszakadjon lovaglás közben! Persze terepen mindig van rá esély, hogy beakadsz valahová. Ha kimúlóban van a cuccod tedd rá a tartalékot és ha a lovasbolt felé jársz megveszed.

Első vagyok.

2013. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg még valami. Lehet, hogy a lovadnak az orrát kidörzsöli az orrszíj, akkor azt le is veheted, de lehet venni külön is, ha kell. Ha nem akarod levenni, vagy a tarkóját zavarja a szíj, akkor vehetsz rá védő szőrmét. Meg kelleni fog egy ilyen is [link]

Sónyaló az kimaradt. Belehet szerezni egy ilyet is, de vegyetek bele likit nyalókát. Mindig változtassátok az ízt! [link]

Azt hiszem ennyi. :) Első voltam ismét

2013. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. szept. 16. 20:55
 5/6 A kérdező kommentje:
És köszönöm! :)
2013. szept. 16. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Amúgy a zsályás száraz sampon tával tartja a legyeket és a korpát is. Milyen kis regényt írtam. Ha valami nem érthető vagy tanács kellene írj privit. És szívesen!
2013. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!