Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ezt csinálja egy ló mit...

Ha ezt csinálja egy ló mit kell tenni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=bx4w8znpxVc


Az én lovam is ilyen ha egy helyben kell állni vagy nem az van amit ő akar.



2013. szept. 16. 15:53
 1/6 ~zsozso~ ***** válasza:
Minden nap rendesen meg nell mozgatni h ne legyen tele es ha meg olyan korban van akkor nevelni kell
2013. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hollywood studio válasza:
0%

Nem tudom.

Biztos valamiből sokat kapott vagy valami történt a magánéletével esetleg nem veszekedett vagy verekedett egy másik lóva?

2013. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azt pl hogy folyamatosan kaparjon nem szabad hagyni, nagyon rossz szokás, hosszú távon megnehezíti a patkolást is, mert elkoptatja hamar a patkóját. rá kell szólni (ha pl. ki van kötve), vagy odébb vezetni.

szerintem ez részben adottság is, ismertem olyan 2,5 éves lovat is, akivel kb semmit nem foglalkoztak mégis tudott állni, mint a cövek és ismerek olyan ideges természetű lipicait is, ami a büdös életben nem fog kikötve állni mozdulatlanul, mert folyamatosan vergődik.


ez egyébként természetes, ez valami tenyészszemle, vagy verseny lehetett, nyilván sok idegen ló, kancák, csődörök, idegen helyen, teljesen természetes, hogy türelmetlen, kapál, nyihog.

mondjuk a csávó aki fogja meg a lehető legszerencsétlenebbül áll hozzá, mindent hagy neki, csak áll mellette, mint egy rakás szerencsétlenség. erélyesen rá kell szólni, esetleg finoman játszani a zablával.


az én lovam sem bír amúgy megállni, a legidegesítőbb, hogy ha menet közben kell leszállnom valamiért (pl. nehezen belátható forgalmas úton készülök átkelni) akkor még dörgöli is az izzadt fejét belém. vagy legel, vagy idegesen pörög-forog.

2013. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lovam (8 éves kanca) hisztiből szokott így kaparni. Elég ideges természetű, makacs. Boxban ha elkezdem pucolni és éppen olyanja van, hogy neki ez nem tetszik, akkor már csinálja is. Ilyenkor erélyesen rászólok, ha az nem használ, rácsapok a lábára amivel kapar. Általában ilyenkor abbahagyja, max. mégegyszer megpróbálja. Ez van a boxban. Akkor szokta még csinálni mikor lovagolni készülök, felülök rá, és ő legelni akar, de én nem hagyom, akkor is elkezd így kaparni, akkor oldalbabököm jól a csizmával. Illetve pályamunkánál ha nincs kedve tovább dolgozni akkor is elkezd így kaparni, olyankor is erős csizma. Ez az én lovamnál puszta neveletlenség, hiszti (fél éve van nálam a ló), amit én így szoktam lekezelni. Azt nem értem el nála, hogy soha ne csinálja többet, de mindenesetre ha elkezdi, csizmára, hangra, lábrácsapásra már legalább abbahagyja.
2013. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a füvet vagy homokot kaparja, nem lesz semmi baja, csak agyas és így vezeti le a feszkót. Türelmetlen, feszült a többi ló miatt, az idegen hely miatt, hangok, szagok, látvány stb.

Én ilyenkor sétáltatni szoktam, séta közben nem tud kaparni és szépen le is higgad.

2013. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A régi oktatóm ilyen esetben iszonyatosan megrángatta a ló szájában a zablát. Egyből nyugton volt utána.

Ha csak kötőfék volt rajta, kupánvágta a pálcával, hogy csak úgy csengett a füle.

2013. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!