Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat a ballagás...

Szeretnék egy lovat a ballagásomra, de pénz kellene rá. Hogyan tudnék szerezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy saját lovat. 7 éve lovagolok heti 1x vagy 2x. 7.-es lány vagyok, és ballagásomra "lehetőségként" szeretném. Nem akarnám kizsákmányolni a szüleimet, mert a bátyámnak most vesznek majd felesben egy kisebb fajta autót. Jobban élünk mint az átlag, jut mindenre, de nem rendelkezünk kifogyhatatlan készlettel sajnos. Már két éve gyűjtöm a pénzem, de nem költöttem el nagyobb dolgokra még, és nem is szeretnék csak úgy venni valamit, hogy legyen. 84 000 Ft-om van, szerettem volna egy fényképezőt, mert a lovak mellett szeretek rajzolni, és fotózni. 4-es, 5-ös tanuló vagyok, ezzel nincsen semmi gondja a szüleimnek, mert szerintük megteszem azt amit meg kell. Nem várják el tőlem azt, hogy kitűnő legyek, nem várják mindig mindenből a maximumot. Takarítom a saját szobámat, szoktam porszívózni, fürdőszobát takarítani, füvet nyírni. (ezeket nem mindig, csak ha látom, hogy sok a dolog, vagy ha megkérnek rá.) Tehát úgy gondoltam, hogy felesben fizetném magát a lovat, meg a felszereléseket is. A bértartást viszont a szüleim, mivel nekem nincs havi keresetem.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnék pénzt keresni? Gyártsak kézműves cuccokat és adjam el a piacon vagy zsibvásáron? Fessek? Diákmunkákra nem mehetek még ugye, majd jövő nyáron már igen. El nem olvasott könyveket adjak el? Vagy régi ruhákat, táskákat?


Előre is köszi a válaszokat! :)

13/L


2013. szept. 21. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ballagásodra val. színű kapsz pénzt.. de megvenni kis költség a fenntartásához képest.
2013. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a kérdés. De tapasztalatból beszélek, mivel én is lótulajdonos vagyok. Heti egyszer-kétszer nem lesz elég a lovadnak a mozgás, tehát minimum egy héten négyszer ki kell majd menned hozzá lemozgatni, még akkor is ha ridegbe tartod majd. Nem tudom hová mész továbbtanulni de ha egy jobb gimnáziumba, akkor elég nehéz lesz megoldanod ezt, hogy mellette még megmaradjon az átlagod is.
2013. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem egyszer kétszer mennék ki hozzá!!! Amennyiszer csak tehetem, szünetekben pedig minden nap. De tényleg nem ez volt a kérdés, úgyhogy még várom a válaszokat! :)
2013. szept. 21. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtögess, mikor mi van. Pl a bodza még érik, leszedheted cefrének vagy lekvárnak, aztán eladod. Vagy szedhetsz gombát, annak is kilója 800-1000Ft. Csipkebogyót is szedhetsz majd nemsokára, még akár a makkot is el lehet adni vadászoknak stb.
2013. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de a 2. válaszolónak igaza van. Én most lettem 9-es, és nekem pl nem lenne időm egy lóra, a gimnázium már nem olyan mint az általános sokkal többet kell tanulni, nekem van hogy 5-6ra érek haza (és nem egy valami elit suliba járok) azzal meg csak a lónak teszel rosszat hogyha nem látogatod annyiszor amennyiszer kéne (persze tudnád de akkor meg tanulni nem lenne időd)

Én azt javaslom hogy várd meg a gimnáziumot, nézd meg hogy milyen mennyit kell tanulnod, és mennyi szabadidőd marad, és utána fontold meg hogy legyen a lovad. hidd el jobb ha megvárod a gimit, tapasztalatból mondom!:)

2013. szept. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!