Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen képzést kell elvégezni,...

Milyen képzést kell elvégezni, hogy valaki edző lehessen?

Figyelt kérdés

Nem oktató, hanem edző. Főleg díjlovaglásban érdekelne.

Vannak az edzői képesítésnek fokozatai? Hol/hogy lehet a legmagasabb fokozatú képesítést megszerezni?


2013. szept. 21. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oktatóira épülő edzőit is lehet, most szeptember 30.-ig akár még távoktatásban is, az, hogy magasabb fok legyen, az rajtad múlik - úgy kell nevet szerezned, magadnak, a képesítés maga a "egyenlő". A valódi tudást a tapasztalat fogja meghozni úgyis... Járj versenyekre, stb. Talán az is ad, ha versenyzel, és esetleg leteszel egy versenybíróit később...

Szakági edzői szerintem nincs, én is sajnálom, mert az ugrás engem sem vonz, nem is ugorhatok egészségügyi okok miatt, a lovam is alkalmatlan rá, szintén egészségügyi okok miatt, de díjlovasra érdekelne a dolog... Talán, majd egyszer.

Amit az első linkelt, az jó, arra is érdemes keresgélni, sőt.

2013. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
Csak a TF-en. Én nagyon remélem, hogy edzői képesítést nem lehet szerezni holmi OKJ-s tanfolyammal, versenyeredmények nélkül. Ez nem úgy működik, hogy eljársz egy tanfolyamra, hanem ott kezdődik, hogy eredményes versenylovas vagy.
2013. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De van OKJ-s képzés rá (sajnos), de remélem, olyan vizsga van a végén, hogy úgyis csak az megy át rajta, aki nem ott látott lovat életében először. Mindenesetre ahhoz előbb kell az oktatói, szept. 30-tól az 2 éves képzés, az edzői talán még hosszabb is, és nehezedik a vizsgakövetelmény is. Az alatt talán azért lehet összevakarni némi tudást. Már, ha nem úgy vizsgáztatnak, mint a tereptúra-vezetőin néhol, hogy ha nem ülsz stabilan a lovon, nem kell vágtázni, meg ugrani se, de a papírt megkapod azért.
2013. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Második, nem tudnál erről a lehetőségről valami olyan forrást szerezni, ami kicsit részletesebb?

Én még csak 16 éves vagyok, szóval inkább elvi szinten érdekel a kérdés, elég messze állok még minden szempontból attól, hogy edző legyek, és nem is megélhetés szinten szeretném csinálni majd. Írok részleteket, mert felvetődött bennem még egy pár kérdés, és hátha tudtok válaszolni.

Szóval jelenleg elég alap szinten lovagolok, combra való engedtetést gyakorolgatjuk mostanában, lassan belekezdünk a kisebb ugrásokba is, illetve a vállat be/ki feladatokat még nem gyakoroltam soha, de lassan annak is eljön az ideje. Viszont várhatóan kb. ezen a szinten meg is fogok rekedni, mert az oktatóm nem edző, csak önjelölt oktató, ettől függetlenül ahogy meg tudom ítélni, nagyon jó, de sajna versenyzésről például ilyen feltételek között szó sem lehet. És ez még bőven a legtöbb, ami a családomnak belefér az anyagiakba, szóval például saját lóról megint csak nem beszélhetünk. Viszont az ország top 50 legjobb gimijének egyikébe járok, és egészen jól tanulok, szeretnék valamilyen informatika-fizika irányon továbbmenni, és ha ilyen munkám lesz, már talán esetleg család mellett sem jelen majd okvetlenül gondot egy saját ló tartása, illetve egy jó edzővel való tanulás, versenyzés, ebből a sportból pedig reményeim szerint nem igazán lehet kiöregedni. És akkor itt jön képbe az edzősködés, amit nagyon szeretnék pluszként csinálni.

Viszont ahogy most olvasom, a TF-es képzéshez tesi érettségi kell, ami tőlem elég távol áll. Nem arról van szó, hogy nincs meg a lovagláshoz szükséges erőnlétem, de egy csomó, testneveléshez szükséges dologban elég ügyetlen vagyok... (Pl. talajtorna.) De még van 2 évem, és hajlandó vagyok mindent beleadni, hogy viszonylag jól sikerüljön.

Szóval szerintetek egyáltalán van ráció ebben a tervben? Mennyi esélyem van bekerülni a TF-re, ha a tesi érettségi gyakorlati része előreláthatólag meglesz, de azért nem túl fényesen, viszont a többi kötelező tantárgyakból előreláthatóan sok pontot szerzek az érettségiken, és addigra már lovagolni is elég jól tudok majd?

2013. szept. 22. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Van OKJ-s edzői. És de, mindenki átmegy rajta (előfordul, hogy olyan is, aki nem ment végig a pályán sem, de még csak el sem kezdte!). És ez vonatkozik az elméletre is. Papírt ad, tudást nem.

És ezt úgy tudod fokozni, hogy megcsinálod a regisztrációs vizsgát. Abból törlik az 1-es szintűt, csak kettes és hármas marad. Elvileg a nélkül nem versenyeztethetsz, meg ilyenek. És azok aztán tényleg nagyon kemény vizsgák. A 3-ason pl 125-ös pályát kell menni, és gondolkodás nélkül megvágnak elméleten, ha bakizol.

Szóval ott szűrik az embereket, hogy azért jó sok pénzt beszedhessenek az okj-s tanfolyamból.

2013. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én szeretnék valóban jó, nagy tudással rendelkező edző lenni, tehát a regisztrációs vizsga is érdekel midnenképpen.

[link]

Például ezen a tanfolyamon megszerzett lovasedző képesítéssel erre van lehetőség?

Jó lenne azért, ha a testnevelés érettségivel nem kellene szenvedni. :)

2013. szept. 22. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Szakedzőihez mindenképp TF kell és ott kemény a követelmény tesiből, szóval ha egy tesi érettségi gondot okoz, akkor felejtsd el (én a TF-en végeztem, tudom, milyen, imádtam, de nem lehet lébecolni).

Létezik alapfokú és középfokú edzői. Az alapfok 1 éves (eddig legalábbis annyi volt de nem tudom, változtattak-e rajta) és ugyan van szintfelmérés, de nem kell hozzá versenyzői múlt. És igen, sajnos nem igazán veszik komolyan. A középfokú edzői két éves és tudomásom szerint már kérnek némi versenymúltat. Szakedzőihez a tesi érettségin túl szakági ajánlás és eredmények szükségesek.

2013. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!