Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, már 8 éve lovagolok,a hugom is szeretne lovagolni. Milyen lovat ajánlotok? Én egy arab telivért, vagy egy arab félvért szeretnék, vagy egy kisbéri félvért, de egy a lényeg: ne legyen túl magas, mert nem növök nagyra és a kishúgom is nagyobb önbizalommal szálljon nyeregbe. Ti milyen fajtákat, vagy konkrét lovakat ajánlotok? Haflingit nem szeretnénk venni, és nem akarunk 140 cm-nél kisebb lovat, de nem akarunk nagyobban 165cm-nél sem.

#lovaglás #ló #lóvásárlás #lóvásálás #családi ló
2013. szept. 22. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Mit szolnál egy nyugodtabb vérmérsékletü lóhoz kezdetben?

Pl egy huculhoz,nem magas lóvak és nagyon kezelhetőek. Nekem van egy pár huculom is és a gyerekeimet biztonságba tudom ha velük vannak.

Ez csak egy tanács volt nem muszály megfogadni de gondolkodj el rajta. Telivéreket ráérsz késöbb is venni.

2013. szept. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem értelek! Megmondod a titkárodnak, hogy milyen lovat vegyen, és ha nem jól vásárolt, megvereted vagy lelöveted a testőröddel!
2013. szept. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Arab lóhoz kellő tapasztaltság szükséges, nem lehet rájuk felültetni akárkit. Ha a húgod még kezdő akkor én nem ajánlanám. Inkább egy nyugodtabb vérmérsékletű lovat vegyetek, egy connemarát, vagy egy háznál nevelkedett ügetőt.
2013. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Syia!

Én appaloosát ajánlanék neked,ismerősömnek is az van,és olyan mint egy bárány :) Nem túl magas,nem is túl alacsonyfajta. De szerintem semmiképp ne fiatal lovat vegyetek,ha már kezdőt is akarsz ráültetni,inkább olyan 7-8 éveset ;) vagy idősebbet :) remélem segítettem :D

2013. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem se egy arabbal kezdj rögtön, bár ha 8 éve lovagolsz tudnod kéne, hogy az arab, telivér lovak nem a legmeglelőbb lovak kezdők lovaglására. Az appaloosa nekem is nyerő volt, de a hucul lovak is tökéletesek. Egy iskola ló is jó lehet a célra, ha van a lovardátokban eladó, és ismered. Nekem sportpónim van, de nem ajánlom szintén kezdőknek. Szerintem a kisbéri félvér is jó lehet nektek. De egy nyugodt magyar félvér is tökéletes a célra. Sokszor egyed függő.
2013. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Inkább lovat vegyél és ne fajtát! Amúgy lehet egy arab telivér is nyugodt, bár elég nehéz őket kifogni, keresni meg nem éri meg, mert mire találsz egyet, már nem nyugodt kell. Szerintem próbálkozzatok alacsonyabb sodrottakkal, quarter lovakkal, kisbérivel, furiosóval, appaloosaval, zug lovakkal(sok van belőlük és nehezen találnak gazdát, mert az emberek többsége, tisztelet a kivételnek lenézi őket, mert minek kellett meghágatni a kancát...) Amúgy zug lovakkal van tapasztalatom minden félét kilehet fogni. Amúgy lehet olyan lovat is venni, ami alacsony kategóriában díjlovaglásban versenyzett, mert jól vannak belovagolva és engedelmesek. 7 évnél fiatalabb lovat ne vegyél.

Amúgy a szüleid jóvá hagyták ezt? Beszéltél velük erről? Sok szülő nem engedheti meg magának azt, hogy lovat tartson a gyerekének! Amúgy meg ha lovad lesz ne maradj fenn ilyen sokáig, mert kifogsz készülni!

Ha ők is áldásukat adták, akkor nyugodtan keresgéljetek a lovak között! Én két évig keresgéltem, próbálgattam a lovakat, mire megtaláltam az igazi lovat, ami az enyém.

Amúgy vigyél magaddal orvost/edzőt/orvost és edzőt. Hiába jó a ló, ha nem biztos és jó helyről szeretnéd hazavinni. Hogy miért? Most mondok egy példát. Mi találtunk egy lovat, állítólag fajtatiszta volt, de ez nálam nem volt lényeg. Ugrott, gyors volt, szép küllemű, jó lábszerkezete volt, korekt küllemmel rendelkező paci volt, mégis valami nem stimmelt. A tulaj. Nem tűnt olyan alaknak, aki jól bánik a lovaival. Ezt onnan láttuk, hogy bejelentettük, hogy megyünk és a többi ló, amit nem eladásra kínált az a saját ürülékén élt, gubancos sörénnyel, csúnya szőrrel, kevés vízzel, és tizenhat ló volt egy apró karámban! Tizenhat kanca, csikók és külön nem tudom hány csődör. Volt egy herélt is, akinek a nemi szervét semennyire se ápolták! Mégis az a hat ló, amit árult úgy nézett ki, mint akik milliókat ér! Meg minél többért és minél több lovat akart ránk sózni, látszódott a szemében a forintos. Tehát csak a pénzt látta bennünk. Hozzátette saját tenyésztésű csikó, na ekkor bevillant a sz*ron élő kancák és csikók képe, ebből az következett, hogy ez a ló, amit túlárazott áron akart nekünk eladni, sz*rban nevelkedett és sz*rban nőtt fel. Tudtam később egészségügyi bajai lesznek a lónak, noha akkor nem is látszódott semmilyen betegség jele sem.

Tehát mindent nézz meg! A papírokat a szüleidre és a szakemberre/szakemberekre hagyd. A másik ha a húgod is lovagolna, akkor mindenképpen tapasztalt lovat vegyetek, ráadásul valamint készülj fel arra is, hogy ő is belefog néha szólni. Amúgy a méneket kerüljétek, mert sok helyen vonakodva veszik fel őket a bértartáshoz, meg amúgy is kezdőnek(pl. a húgod)nem való! Ha meg otthon tartod a lovat, akkor kell mellé egy társ, ganénak hely, karám, nyerges, fedeles, legelő, ha megbírod oldani, sok helyen engedély is kell a lótartásához. Amúgy egy lónak mindegy, hogy a társa egy falabella vagy egy shire! Ha bértartásban lesz társasága biztosan van, ahogy meg leírtad otthon nincsen lovatok, tehát ne egyben gondolkozz, hanem kettőben!

Amúgy sok szerencsét a lóvásárláshoz és csak ésszel vágjatok bele! Sok boldogságot nektek és a leendő pacinak/paciknak!

2013. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!