Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetés közben lehet rúgni a...

Ügetés közben lehet rúgni a lovat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én érettem valamit félre.. de az edzőm mintha azt mondta volna ügetés közben, hogy rúgjak bele még egyet, mert tényleg kezdett egy kicsit lassulni. Viszont én ezt kezdőként elég kivitelezhetetlennek érzem. Hisz "fölállok", leülök, leülés közben igyekszem szorítani, ahogy tanultam, ha eközben rúgni próbálnék a lábammal tuti kiesek a ritmusból.

Szóval csak félreérthettem valamit, vagy tényleg lehetne így sürgetni a lovat?


2013. szept. 22. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
nem rugni kell,hanem minden leülésnél zárni a csizmával.
2013. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Öhmm... hát nem rúgni kéne a lovat, hanem a rúgásnál kicsit finomabban zárni a csizmával, minden egyes leülésnél. Egyébként ha az edzésen a ló nagyon makacs és az istenért se akar megindulni , akkor célszerűbb előbb cuppogni neki vagy valami hangot kiadni, amire hallgat, aztán ha ez sem válik be, akkor jöhet a pálca, de ha már az összeset egyszerre csináltad és nem akar menni, akkor rúgj bele egy kicsit erőteljesebbet és engedj a kantárból neki, mert ha végre megindul, akkor had menjen :)
2013. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocsi, a szárból enged, ne a kantárból :DD
2013. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint lehet, hogy zavarosan írtam le a dolgot.:)

Igen, elég makacs a paci és elég sokáig kell határozottan rugdosni, hogy egyáltalán hajlandó legyen elindulni, na és mikor végre sikerül ügetni és üléseknél zárok, akkor mintha azt mondta volna az edzőm, hogy rúgjak bele még egyet (gondolom, hogy ne lassuljon). És erre vonatkozik a kérdés, hogy ilyen egyáltalán lehetséges, hogy mikor már ügetek, (közben leülök-felállok-zárok), belerúgjak még egyet?

2013. szept. 22. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Lehetséges, bár jól idomított lovat elvben nem nagyon kell rugdosni, mert megy az magától is, elég, ha minden leüléskor rázársz a csizmával (sőt, ha nagyon el van rontva, még rázárni se kell, csak csitítgatni, mert megy, amerre lát - de az sem jobb, ha nem indul el, és utána is csak tötyög!), de ha nem veszi komolyan a csizmát, akkor lehet figyelmeztetni, és odacsaphatsz pálcával a csizmazárás pillanatában, kicsit megcsípve a farát - tehát nem agyonverni kell! -, a csizmazárással egyszerre. Amíg nincs nálad pálca, addig e helyett mondhatták neked, hogy rúgj már oda neki egyet, hogy ugyan, ébredjen fel.
2013. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát ez a ló inkább az a fajta, aki letolja mit jelzek neki és inkább szívat. Én is csak picit szoktam rúgni, vagy pálcával csapni, de mindig megkapom, hogy ne finomkodjak, mert ő magasról tesz rá, ha nem vagyok elég karakán.

2013. szept. 22. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Rendesen be kell lovagolni, hogy ne legyen fásult, néha kivinni terepre, változatos órákat tartani vele, és üljön fel az edző is időről időre, tegye rendbe a fejét, ha kell. Egyébként meg nem kell sajnálni, mert sok esetben ha a ló nem vesz komolyan, és nem tekint vezetőnek, ezért nem hajlandó menni, tesz rá, mit akarsz, elég 1-2× lerendezni vele az elején, hogy figyeljen, mert baj lesz, később pedig szinte már fel sem tűnik, ha a ló rákérdez, muszáj-e, már, amíg nem teszi fel a kérdést úgy igazán komolyan.
2013. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!