Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás vagy otthoni lótartá...

Bértartás vagy otthoni lótartás? Melyik jobb a lónak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van társa és elegendő helye,, akkor otthon, mert legalább sokat látja a gazdit. Feltéve, hogy a gazdi hozzáértő, felismeri a betegségeket, tudja, mikor mit és mennyit adjon a lovának enni, stb. Ha a gazdi kezdő, akkor a bértartás jobb lehet.
2013. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Otthon. Nekem itthon vannak mind a négyen. Tudok velük bánni, napi szinten munka segítőek szóval szükség van rájuk.
2013. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi tapasztalata van a tulajdonosnak. Ha profin megy neki a lovak gondozása, és a betegségeket is felismeri, illetve van elegendő hely a lovaknak, akkor természetesen otthon. Viszont ha kezdő az illető, és nincs olyan élettársa, szülője, aki tudja a fentieket, akkor bértartásban, igaz ez költségesebb, mivel nem ingyen van.. Én a bértartás mellett döntenék :)
2013. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lovas, lovakkal rendelkező ismerősnél, barátnál is megoldható egy ló elhelyezése. Annyival előnyösebb a bértartásnál hogy olcsóbb, másrészt ténylegesen azt csinálsz vele amit akarsz. Ez alatt azt értem hogy sok helyen nem engedik hogy magad etesd illetve ganézd, ezt úgy tudom hogy általálában olyan helyeken nem szeretik ahol lovászok vannak, hiszen ők ezért kapják a nekik járót. Természetesen feltétel annak az ismerősnek a lovastudása és hogy legyen lova is.
2013. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Otthoni: ha van olyan a háznál aki ért a lovakhoz, ha van mellette másik ló, ha van elég terület akkor az otthoni nagyon jó.

Bértartás: én a bértartásra szavazok. Szakképzett emberek gondozzák, körülveszi a ménes (ridegtartásban tartom a lovamat) és vannak pályák is ahol edzünk.

2013. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Otthoni tartás olcsóbb és a ló szempontjából jobb. (ha van társa és nagy helye). A bértartásban számos módon lehet csalódni, a lovadat esetleg nem úgy etetik ahogy te szeretnéd, és ebből konfliktusok adódhatnak.

Viszont lovardában van szakképzett edző és edző pályák, ha pl versenyezni szeretnél.

2013. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!