Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok egy...

Szerintetek készen állok egy 1,5 éves csikó gondozására és majd be lovaglására ha kiskorom óta lovagolok?

Figyelt kérdés
3 éve járok rendszeresen volt már 2 lovam de sajnos mind a kettő egészségügyi okokból elkerült tőlem az első egy 14 éves magyar sportló volt a másik meg egy 7 éves angol telivér. A a magyar sportló patahengeres volt ezért adtuk el a telivér meg kehes lett. A csikót edzőméktől kapom ajándékba születésétől fogva ismerem a lovat. Mit gondoltok?

2013. szept. 26. 04:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondozására talán, a belovaglást hagyd szakemberre.
2013. szept. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így, látatlanba nehéz, de a 3 év tapasztalat szerintem kevés egy csikó belovaglásához. De mondjuk ha annyi a cél, hogy jobbra húzom, jobbra megy, jól megrugdalom üget, akkor az valószínűleg menne, ha egy jól belovagolt lovat szeretnél, akkor keress valakit, aki belovagolja neked.
2013. szept. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úristen már megint.........
2013. szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg, de napi szinten jön ilyen kérdés. Az, hogy pár éve lovon ülsz nem biztos latatlanban, hogy tudsz is lovagolni. Ha mégis magad akarod lovagolni, akkor is keress magad mellé szakértőt. Ne feledd ezt csak jó szándékból írom. Ha már 5-6 ló belovaglásánál ott voltál és segítettél. Talán neki foghatsz magad is.
2013. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ha már két lovat is magára hagytál, mikor betegek lettek, és csak addig voltak jók, amíg lehetett őket használni, akkor nem hogy csikót, egy lovat nem adnék a kezeid közé...
2013. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak hogy megsúgjam ott van hogy kiskorom óta lovagolok..a 3év az az hogy rendszeresen...hidd el hogy nem ön szántamból váltam meg tőlük hogy betegek lettek...szülöi agybetegség úgy mond ;) edzőmékkel lovagoltam már be lovat nem is egyet tudom hogy kell és egyébként meg ha nem lovagolnék jól meg edzőmék nem biznának a tudásomban abban hogy képes vagyok belovagolni nem hiszem hogy ajándékoznának nekem egy csikót, pont ma beszéltünk erről edzőmékkel...és egyébként utolsó normális választ vártam nem bunkóságot...-.-
2013. szept. 27. 01:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Te egy egoista kis taknyos vagy. Mindig megfogadom ,nem válaszolok az ilyen hiteltelen kérdésekre,de bíztam benne hátha-hátha.... kár volt.


3 évre vered magad? MI az? Még rendszeresen is,akkor sem vagy sehol vele. Van aki tizenéve csinálja MINDEN NAP mégsem vállalna be egy belovaglást. Persze,ha már mond 1-2 jó szót az edződ az már neked azt jelenti,hogy mindent tudsz,mehetsz olimpiára is.....


Ami még vicces: "A csikót edzőméktől kapom ajándékba"


Komolyan? Hagyjad már... mai világban senki,semmit nem ad ingyen a két szép szemecskédért.... Ha 3 éve voltál kicsi,akkor most hány éves vagy? Ugyan már ,nőjél föl,ne más legyen a hülye,mert nem azt mondta,amit hallani akartál !

2013. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezel itt, ha saját magadat győzöd meg, mindenki más véleményét leugatod, mert az nem a te javadra szól?! Másik dolog: Ha -mint írtad- a szüleid miatt kellett eladni azt a két lovat, amelyek a kezeid között betegedtek meg, lehet, örök szenvedést okoztál nekik, akkor majd ha a szüleid azt látják, hogy a csikó, majd úgy 1,5 év múlva fel ülsz rá először és ledob, jobb esetben csak a bordáid törnek, akkor őt is eladatják?? Ezt bízd inkább másra.
2013. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy ló belovaglása más, mint egy lovaglásáé. Stabilan, bármilyen (mondom BÁRMILYEN) körülmények között végigvezetsz egy tetszőleges lovat a kiképzési skálán, legyen az bármilyen képzettségi szinten is? Menni fog ez akkor is, ha a lónak fogalma nincs, mit akarsz tőle?

Belovagolni egy lovat, egyedül akkor próbálj meg, ha már előtte segítettél legalább 5, inkább 10 másik ló _helyes_ belovaglásában valakinek, aki megmutatta, hogy mit és hogyan kell csinálni, és teret adott neked is, hogy az ő felügyeletével megpróbáld. Másképpen felejtős, mert csak elrontani lehet. Az meg nem belovaglás, hogy aláküldesz kettőt és megy, megrángatod, megáll, vagy kanyarodik, jó esetben... Szóval nem, hívj hozzá belovaglót, még az után is bőven van lehetőség elrontani egy lovat.

Több, mint 10 éves lovas múlttal én nem vállalnék be egy csikót... Elrontott lovam volt már, de még az is telesen más kategória.

2013. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok ha már ennyire érdekel...3 éve mindennap járok edzésre..de születésem óta havi 2-3 hetet mindig lovak között voltam unokatestvéreméknél..edzőméknek segítettem 2 lovat belovagolni..képzeljétek tökéletes a mindkét ló...az egyiket egy 9éves kislány vette meg és tökéletesen bir a lóval.. ;) Ja és nem a kezeim között betegettek meg, a 14 évesnek korábban is volt baj a lábával de csak ha sokat ment aztán táborba kisgyerek alatt rosszul lépet és végleg lesántult...a másik is bértartásba lett kehes...és volt már nem egy esésem lóról nem kicsik kórházba is voltam és rohadtul nem hibáztatták a se lovat se engem...na de mind 1 minek is magyarázkodok úgy se fogjátok fel... :D de igen képzeld ajándékba kapom...-.-"
2013. szept. 28. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!