Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire hasznos az, hogy...

Mennyire hasznos az, hogy lóról leesés után a tanár visszaültet a lóra?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérnék.
2013. szept. 27. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Hát... Legyek őszinte?

Nekem nem jött be, azóta se voltam ló közelében, nem is tervezem... Igaz harapott hátba, le is dobott, de egy bizonyos távolságot tartok azóta..

2013. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített, mikor egyszer nem ültem vissza kicsit tartottam attól a lótól, pedig nem volt rá okom. Azóta mindig visszaülök.
2013. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni kötelező. Hacsak nincs valami óriási baj, pl. eszméletvesztés vagy törés gyanúja, akkor vissza KELL ülni. A saját érdekedben és a lóéban egyaránt, mert neki sem mindegy, egyáltalán nem, hogy milyen szájízzel fejezitek be az edzést.

A legjobb, ha ott folytatod, ahol abbahagytad, és lehetőleg azonnal. Ha egy emlékezetes alkalommal nem ültem volna vissza zsibbadó állkapoccsal, a fél számat nem érezve, két valószínűleg törött foggal, vérző orral és mint később kiderült, egy törött hüvelykujjal, meg sajgó bordákkal és fájó mindennel RÖGTÖN, lehet, hogy a mai napig tartanék az ugratástól. De visszaültem, ugrottunk még párat (amire a lónak legalább akkora szüksége van ilyenkor agyilag, mint a lovasnak), és azóta minden a legnagyobb rendben van.

2013. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Valletta ***** válasza:
100%
A lovasnak és a lónak is szüksége van arra, hogy azonnal visszaülj. Neked azért, hogy megtanuld, az esés a lovaglás velejárója, az élet megy tovább, a lónak pedig azért, hogy ne tanulja meg, hogy ha leteszi a lovast, vége a munkának. Pár perc és az élet megy tovább.
2013. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Mért mit akarsz csinálni helyette? Leülsz a sarokba és sírás közben sajnáltatod magad?


Bajod lett?

igen -> irány a kórház,

nem -> vissza melózni.

2013. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó:ki mondta, hogy sìrni akarok?Egyszerű kérdés arròl,hogy leesés esetén mi a helyesebb,jobb(persze nem akkor,amikor sulyos baj történt).

2013. szept. 27. 18:30
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem sokat segített a visszaülés elinte, ugyanúgy tartottam utána a lótól, csak hosszú idő alatt múlt el. Volt, hogy az esés után visszaültem de legközelebb már nem mertem, hónapokig nem lovagoltam, végül úgy raktak fel hogy visítottam, aztán megtetszett a dolog megint, és azóta se tud meghatni, ha leesek., tehát összességében úgy gondolom, volt értelme. Meg hát a lónak is kell. :)
2013. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A ló szempontjából fontos nagyon, mert ismerősöm lova már betéve tudta, hogy ha leteszi a lovast, vége a melónak, amikor abba a lovardába hozta, ahol én is lovagolok... Már nézni is ijesztő volt, amit az a ló néha levágott, a tulajdonos maga se mert már felülni se, mert a ló max fél óra után zsupsz, leszállított mindenkit, amíg végre eszükbe jutott szakembert hívni...

Az embernek meg főleg fontos, mert ha nem ül vissza, később sokkal nehezebb, mert rögzül benne, hogy legutóbb rossz volt, fájt, és amúgy is, mi lesz, ha...?! ha pedig időt hagysz, hogy ez a rossz élmény társuljon a lovaglás érzésével, gondolatával, akkor később rettenetesen nehéz ezt levetkőzni, és folyton ott lesz benned, hogy annyira mégsem jó ez, nem is élvezed, és voltaképpen félsz ettől az egésztől. Még ha rögtön vissza is ülsz, akkor is nehéz lesz az utána következő 1-2 alkalom, de ez sokkal könnyebben átlendít, mint, ha pánikszerűen hazarohansz. Természetesen ez akkor igaz, ha nincs nagy gáz, ha csak a gyanúja is felmerül, hogy komoly a gond, akkor nem kísérletezünk, hanem irány a kórház, jobban mondva még biztosabb, ha a mentő jön, és nem te mész (persze egy törött karral még be lehet menni lábon, de egy törött gerinccel vagy ilyesmivel már nem tanácsos felállni).

2013. szept. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nálunk nem lenne vège a munkának,ha 1embert ledob ès nem ül vissza,mert akkor jön a következő(1 lòra jut x ember)
2013. szept. 28. 08:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb, ha még te rendezed le a lóval, hogy akkor most hogy is álltok, mit vársz tőle, és mit tehet meg, mint, ha egy másik lovast ültetsz rá, aki esetleg erre még nem is áll készen (akkor már inkább az edző üljön fel egy pár percre). Összességében a lovas szempontjából is jobb, ha nem hagyja másra, mert az őt soha nem fogja előre vinni. Az első 1-2 esés után még így is benne lehet az érzés, hogy kicsit fél, tart az egésztől, ellenben hosszútávon egy-egy esést később már szinte észre sem vesz. Na persze, ideális esetben azért maga az esés sem olyan gyakori dolog éppenséggel...
2013. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!