Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalomépítés, hogyan csináljam?

Bizalomépítés, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves sodrott csődör lovacskám, akivel úgymond nem fényes a kapcsolatom. 1 éve van nálam alakul a dolog köztünk de nem tudom, hogy a bizalom építési folyamatot mivel tudnám kicsit felgyorsítani. Érdekelne mindenkinek a tapasztalata véleménye és építő jellegű kritikája! Megválni semmiképpen nem szeretnék tőle mert egy igazán jófejű kedves állat csak néha elkapja a hév és agyaskodik, de csak akkor ha kötőféken van vezetve. Amikor rárakom a nyerget vagy épp a kocsis hámot mint, ha kicserélték volna. Viszont a vágtánál, nem tudom, hogy jókedvből vagy hisztiből csinálja de bakol és ugrál, de csak az első beugratáskor ilyenkor általában potty van esni már megtanított :D második beugratásnál már csak egyszer próbálkozik pálca ott van és megy rendesen. Hálás lennék ha valaki tudna épkézláb tanácsot adni! Nagyon Szépen köszönöm előre is!

2013. szept. 27. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A bakolás oka lehet több minden is, például, hogy jókedvű, vagy akár az is, hogy fáj a háta, mert nem jó rá a nyereg! Nézd meg, mert nem mindegy, ha rossz a nyereg, azt nincs az a bizalomépítő trükközés, ami kijavítja. Ugyanakkor lehet szó annyiról is, hogy túl erősen zár a csizmád, és ő pedig érzékeny, erre rúg ki.


Egyébként az egész nem bizalom kérdése nálatok, simán nem tisztel, ha engem kérdezel, le kell fektetni, hogy ki az úr, és, hogy mit vársz el tőle. Ha meg akar előzni, ne hagyd rá, te vezeted őt, és ne gondolja úgy, hogy ez fordítva van. Olyan sincs, hogy huzatja magát! Jöjjön szépen melletted, pont: legyél céltudatos és erélyes, ha ráhagyod, azzal nem a bizalmába férkőzöl, hanem megerősíted benne, hogy dirigálhat.

A vágtában bakolás ugyanez, egyfelől soha ne hagyd abba az edzést (nem is hagyod, ha jól értem), mert akkor megtanulja, hogy ha lerakja a lovat, mehet dolgára. Másfelől ez idomítottságbeli hiányosság, meg kell tanulnia, hogy a lovasra kell figyelni, pont. Nincs olyan, hogy ő most bakol, vagy nem úgy fordul, hajlik, dobálja a seggét, és így tovább. Nagyon sokat kell idomítani vele, ha valamit nem úgy csinál, akkor újra megcsináltatni vele, amíg helyesen nem megy, semmit sem szabad ráhagyni: ez építi hosszútávon a bizalmat is, mert rájön, hogy egy magabiztos vezetője van, akire rábízhatja magát, mert ha úgy érzi, hogy te se tudod, mi van, akkor persze, hogy ő is bizonytalan.

Ha bakol, én felvenném és hátraléptetném, aztán próbálnám újra. A hátraléptetés remek fegyelmező gyakorlat, hiszen hátrafelé nem lát, abszolút bizalmi kérdés.


A kötődés maga egy év alatt kialakul magától is, ismer és megszokott. Semmiképp se adj neki jutalomfalatokat csak úgy, a két szép szeméért, mert elszemtelenedik tőle, és elkezd követelőzni - ha viszont van lehetőség rá, hogy legalább napi egyszer te vidd be neki a kajáját (ha nem otthon van, hanem bértartásban), amikor épp ráérsz, és a lovászoktól csak a többi időpontban kapjon, az például sokat segíthet... Egyébként meg alapvetően segít, ha elviszed kézen legelni, vagy csak nagyon alaposan leápolod, és mehet a helyére, nincs munka, ellenben kellemesen átvakarásztad mindenhol, és így tovább.

2013. szept. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a tanàcsokat! Idomító edzèseket elkezdtük, de mèg nem ngyon làtszik a fejlődès, de igyekszünk. Jutalmazni nem szoktam a követelőzès miatt. Nincs hozzàszokva hogy valaki simogatja bbusgatja az előző gazdàja nem nagyon foglalkozott vele. Szèp lassan haladunk!
2013. szept. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!