Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen tanügetni...

Hogyan kell helyesen tanügetni? El tudnátok magyarázni? Egyszerűen nem megy. :S

Figyelt kérdés
Mindig mondják hogy dőljek kicsit hátra, hogy ne szorítsam annyira a lábammal, hogy engedjem el a csípőmet, de nekem egyik sem megy egyszerűen csak dobál a ló, nem teljesen tudom hogy akkor most hogyan kell a lábammal tartani magam és mit csináljak a csípőmmel? mielőtt elindítanám már dőljek picit hátra? magyarázzátok el kérlek:/

2013. szept. 27. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vállad legyen egyvonalba kb a sarkaddal ,egyenes legyen a derekad,és vedd fel lazán a ló mozgását. Könyököd zárd az oldalad mellé szorosan,ökleid egymás mellett felállítva a mar fölött. Térddel,és combbal szorítasz,lábszárad ölelje át a ló oldalát. Jó ha lenyomod a sarkad,és befelé áll a lábfejed. aszem ennyi,majd belejössz.
2013. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
90%
Ha elindítottad ülj a fenekedre rendesen (így kicsit hátra is dőlsz, de húzd ki közben a vállad) és szoríts a térdeddel, ne túl erősen hanem normálisan. Nekem is az volt a probléma hogy nem tudtam ülve maradni és felhúztam a térdem, aztán másik tanárhoz kerültem és ő elmagyarázta.
2013. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Váll, csípő és sarok egy vonalban van (ha csak a váll és a sarok, akkor az minden esetben egy vonalba fog esni, akárhol tartja is őket). Nyomd le a sarkad, és figyelj rá, hogy a vádlid ne mozduljon el a helyéről, maradjon "hátul" - ne húzd hátrébb, mint kéne, de gyakori hiba, hogy a hátrahúzod a vállad, előretolod a lábad helyette.

A váll jöjjön egészen hátra, nem baj, ha szinte már azt érzed, hogy menten hátraesel, sokaknál pont ekkor van jó helyen: ha túl hátra viszed, szólni fognak úgyis!

A térd és a comb zár, a csípő és a derék viszont laza, próbáld meg elengedni magad, simulj hozzá a lóhoz, és mintha ki akarnád tolni magad alól, úgy vedd fel a ritmusát. Ehhez elengedhetetlen, hogy a fenekeden ülj, mert ha kicsit is előrébb kerülsz, akkor egyrészt a nyereg feltörhet, ami fájni fog, másrészt a vállad nem lehet jó helyen, és a lovat sem tudod megtolni, vagy akár csak felvenni testsúllyal, így végig pattogni fogsz benne.

Ami rengeteget segíthet, az amúgy a voltizs heveder, futószáron - nyereg nélkül, egyből a lovon ülve szinte magától megérezni ezt a ritmust és ülést.

Eleinte ez rengeteg minden, amire figyelni kell, de menni fog! :)

2013. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj, dőlj hátra. Nekem már osztályban kellett megtanulnom kengyel nélkül tanügetni, és fél kezemmel irányítottam, fél kezemmel pedig kapaszkodtam kicsit a nyeregbe. Ma már semmi pattogás nincs, át tudom venni a ló mozgását, és teljesen természetes ez nekem. Bele fogsz jönni. Egyébként legjobb először futószáron gyakorolni, kengyel nélkül is, úgy még könnyebb is beleülni, ha nem menős a ló
2013. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Eleinte én is csak küszködtem a tanügetéssel,aztán rájöttem a technikájára.Vállam,sarkam egy vonalban,picit hátradőlök.:) Nyugodtan dőlj,nem kell görcsösen szorítani.Hidd el,menni fog!
2013. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem az edzőm azt mondta, hogy a farzsebemen kell ülnöm. A "fenekeden ülj" felszólítás ezt jelenti. Nekem bejött...
2013. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen ez a feneked ülős dolog nekem is bejön de az a baj hogy nem tudok ott maradni, mindig előreugrok és elkezdek rázkódni:/
2013. okt. 1. 16:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Hozd hátra a vállad, és úgy a hátsódon tudsz ülni.
2013. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

dőlj hátra! inkább nagyon mint semennyire! (azon hogy nagyon hátradőlsz, majd később tudsz javítani) próbáld a lábad egy helyben tartani, nyomd le a sarkad és húzd hátra a vállad. a csípőddel pedig próbáld követni a ló mozgását.

először én is lehetetlennek éreztem, hogy ez valaha is normálisan menni fog, de pár alkalom után belejöttem. sok sikert :)

2013. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amikor lépésben mész a lóval teljesen lazísd el a derekad. Abból fogod tudni, hogy mozog a derekad ahogy lép a ló, előre hátra. Ha erre ráérzel, akkor az ügetésnél, uvyan így kell ellazítani a derekad, a lábaddal pedig szorítasz. Gondold azt, hogy a tv. elött ülsz egy kényelmes fotelben
2013. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!