Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem tudom ügetésbe ugratni?

Miért nem tudom ügetésbe ugratni?

Figyelt kérdés
több éve lovagolok már,de leginkább csak kiskoromban lovagoltam. tudom az alapokat, lépni,ügetni,vágtatni tudok a lóval(vágtázni nem sűrűn szoktam). kb középszintű lovadnak mondanám magam. nemrég elkezdtem lovagolni egy profi lovon. lépésben minden megy, irányítani tudom, egy bajom van: nem tudom ügetésbe ugratni. ülésem rendben volt, térdel szorítottam,csípővel löktem,oldalát megrúgtam, rövid szárat fogtam,de nem ment. gazdája is próbálta hajtani amikor rajta ültem,de max. egykét métert ment. mi lehet a baj, mit csinálok rosszul? tudom hogy nem ér fel az én tudásom a ló szintjével,de gondoltam hogy ez legalább menni fog.

2013. szept. 28. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Amikor ügetni akarunk nem lehet rugni az oldalát, hanem megszorítani . Odarakod a lábad meg szorítod.
2013. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Se neked ,se a lónak nincs tudása drága.


miért? Mert Ha nem tudsz elindítani (nem beugratni) ügetésbe egy lovat,akkor nem vagy te középszinten még. Ha egy ló nem veszi a segítségeket,és lentről kell valakinek hajkurászni,hogy egyáltalán ügessen,akkor az a ló aligha lenne idomított "profi" ló. Kéne egy edző,de egyébként esetleg nem engedsz neki eleget a kezeddel és elakasztod vagy nem vagy elég határozott pasz.

2013. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

Ha a ló nem veszi a segítséget, attól még lehet jól képzett - egyszerűen csak nem olyan segítséget kapott, amire ő azt tanulta, hogy ügetni kell. Az már gond, ha a gazdája hajkurássza, és úgy se megy, na itt már el lehet gondolkodni a ló tudásszintjén is.


Az ügetésbe való beugratás mindig félfelvétellel kezdődik, ezzel gyakorlatilag szólsz a lónak, hogy figyeljen, mert feladat következik. Ha már rád figyel, akkor kicsivel rövidebb szárat fogsz (hiszen ügetésnél szűkebb a keret), de nem túl rövidet azért, ehhez kell egyfajta lovas érzés. A szárakkal pár dekát érzel a kezedben, nem többet, amennyivel a ló támaszkodik, a szár nem lehet húzó! Majd rázársz a csizmáddal, és a zárás pillanatában tol a derék - de ne pattogj, vagy ilyesmi, maradj a fenekeden egyúttal, a beugratás pillanatában kicsit enged a szár. Ha a ló beugrott, egyből megszűnik az egyre erősödő záró csizma hatása (amíg nem reagál, addig válik egyre erősebbé, fokozatosan - idővel megtanulja, hogy ha kevesebbre dolgozik, akkor nem lesz olyan erős az oldalára gyakorolt nyomás sose), pár ütem tanügetést követően kezdhetsz könnyűügetni, ha az a feladat, és minden leüléskor odazár a csizma, akkora erővel, amekkorával a ló éppen igényli.

Ha nem veszi a dolgot, akkor lehet szó annyiról is, hogy rákérdezett, hogy lovas vagy-e, vagy csak utazol, és nem tudtad azt mondani, hogy márpedig lovas vagy, ezért nem figyel rád, csak megy, amerre épp gondolja. A beugratás pillanatában, a csizma zárásával egy időben pálcával csípd meg kicsit a farát, ébredjen fel, és kezdjen figyelni rád.

2013. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!