Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti vennétek a tizenegy éves...

Ti vennétek a tizenegy éves -addigra már több éves- lányotoknak egy lovat? (több lent)

Figyelt kérdés

Ha ő gyűjti rá a pénzt, és kifizeti amit tud (míg összegyűjti, az 3-4év), amire pedig nem marad, azt a szülők, és a bértartást is.

Nem szokott addig másra költeni, csak amire muszáj, például ajándékokra a családtagoknak, saját állatainak stb.

Azért lenne jó, mert akkor sokat lenne a levegőn, állatok és emberek közt, mozog is, tanul is. De elég drága a lótartás. Mert most kell neki megmondani, hogy nem, különben tovább gyűjt, ha nem egyértelmű neki a helyzet.

Amit tud (és még, ugye, azok alatt az évek alatt fog fejlődni, feltehetőleg sokat): Vágtázik, üget, lép, nyergelni, kantározni, lovat ápolni tud, ha van a lovardában munka, bármikor vállalkozik rá önként (lenyergelni, helyére vinni, stb.). Megy a póniklubba, ott pedig talán ugrik is párat. És tudja, milyen edzőt akar. Tehát ebben a témában nagyon magabiztos. Ígérnétek így egy tizenegy évesnek, vennétek így egy tizenöt évesnek lovat?



2013. szept. 28. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És jó tanuló, állatorvosnak készül, tehát lelkiismeretesen bánik velük
2013. szept. 28. 19:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek akkor igen. De arra is gondolni kell, hogy akkor fog pl. gimnáziumba menni, új iskola, több költség, sőt, minél idősebb egy gyerek annál több a költség. Csak akkor ígérd meg ha tényleg biztosítani tudod hogy megkapja, és nem kell majd fél év múlva eladni, mert nem telik a bértartásra.
2013. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nem tudom ,hogy a szülőknek milyen munkája van ,hogy képesek lesztek-e a tartási díjat fizetni (elég drága),de ha a lánynak a jövője erre van alapozva akkor mindenképp megéri megvenni.Legalább nem a facebook előtt ül :)
2013. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat évfolyamos gimnáziumba szeretne menni, ahonnan kijutna állatorvosira (hát, ismeri a jövőjét :) ), ezért nem akkor fog iskolát váltani.
2013. szept. 28. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha a szülő majd tud mindent fizetni akkor igen, amúgy NEM!!!!
2013. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És hát mindig kijön kirándulni, ha van rá lehetőség, kutyája, madara van, mind a kettőt szereti, jól bánik az állatokkal, nem hinném, hogy mindig új számítógépért vagy telefonért lóg majd a fülünkön, bár ez még persze nem biztos. De tisztában van azzal, hogy nem vagyunk egy nagyon gazdag család, kifizeti amit vesz, volt, hogy egy százast visszaadott :)
2013. szept. 28. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
úristen, a lányod kb tökéletes:D gondol a jövőjére, elteszi a pénzét, jó tanuló, 11 évesen teljesen biztos abban hogy mi akar lenni. ha van rá pénzetek (nem csak a lóra az még a kisebbik gond) a bértartásra (ami kb. havi 50 000FT), év még 3-4 év múlva is biztosan akarni fogja szerintem mindenféleképp vegyetek neki.
2013. szept. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem. Egy tizenegynéhány éves gyereknek az a dolga, hogy tanuljon, nem az, hogy egy ilyen időigényes hobbija legyen. Ha korlátlan anyagiak állnának a rendelkezésemre, akkor sem vennék lovat egy iskolásnak. Ha nagyon szeretne, beszállnánk feles bértartásba. Ezt úgy mondom, hogy gyerekkorom óta sportszerűen lovazó felnőtt vagyok, tehát megvan a hozzáértés is, de NEM. Elvből nem vennék saját lovat a gyerekemnek addig, amíg iskolás.
2013. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

Gimnazista vagyok, felesbértartásban van lovam, és ez csak heti 3-4 napot jelent, de ezt is bőven elég nehéz elintézni. Pedig én még nem is állatorvosnak készülök, hanem csak mérnöknek. Több gimnazista ismerősömnek van lova, és egyikük sem tanul szinte semmit a ló mellett, 15 évesen saját lóval szerintem szinte lehetetlen állatorvosnak menni. Ezen kívül ott a kutyája is... Az napi másfél óra foglalkozást igényel szintén... És akkor még nem beszéltünk semmi másról, pl. hogy gimiben közmunáznia kell majd, meg mindennapos tesiznie (vagyis ha leigazolt versenyzőként lovagol, akkor nem, de nálunk pl. ennél lejjebb nem adják.), és lesznek új barátai, akikkel nyilván majd programokat akar szervezni, satöbbi.

Szerintem aki karriert akar, annak ne legyen tizenéves korában lova. A felestartást ki lehet próbálni majd, de valószínűleg már az is soknak fog bizonyulni.

2013. szept. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lili1Dtimpex ***** válasza:
34%

Azt mondom,hogy igen.

Legalább ebből a pénzből amit erre szántok majd nem számítógépet meg mindenféle okos telefonokat vesztek neki,hanem egy élőlényt ami türelmességre,emberiségre-na és tisztelet tudatra neveli őt.

Amilyen hamar megtehetitek szerintem vásároljatok neki ha nem is egy nagy lovat hanem egy kis pónit.(vagy egy csacsit.én legelőször azt kaptam,hogy megtanuljak bánni velük,haha.:DD )

2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!