Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell elkezdeni felépíte...

Hogyan kell elkezdeni felépíteni egy ló izomzatát?

Figyelt kérdés
Adott egy ló, másfél évet egy apró legelőn töltött (előtte rendszeresen lovagoltál), a fara csapott, alig van az egész pacin némi izom. Félreértés ne essék, nem kövér, hogyan kellene elkezdeni dolgoztatni, mi az, amit ennyi kihagyás után is csinálhatok vele anélkül, hogy kárt tennék benne?
2013. szept. 30. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Eleinte futószár, 10-20 percre, sok élénk, lendületes lépés, kevés ügetés.

Aztán fokozatosan növelni az időtartamot, és az ügetések hosszát. Végül a vágtával is nagyon fokozatosan, először 1-1 kör mindkét kézre, következő alkalomkor, 2-2 kör, és így tovább.


Hátról csak ezután dolgozz vele! Ott is fokozatosan növeld az edzések hosszát (30perc, 45perc, 1óra).

Aztán úgyis látni fogod a lovon hogy mi az amit még elbír és mi az ami még sok neki, és több időt kell rá fordítani.


Ha van rá lehetőség, terepre is jó ha kiviszed, eleinte csak rövid, lépős terep és így tovább. Aztán ha a ló kész rá, és kellően képzett, mehet a járóiskola, cavaletti, ugrás, mászatás, hosszú galopp, komolyabb idomító edzés stbstb...


Sok siker!

2013. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél. Én egyből hátról kezdtem volna el dolgozni vele, de akkor futószárral kezdünk. Terepre menni van lehetőségünk, mászatni, cavalettizni is lesz. Még egy gyors kérdés: A hosszú galoppnál mégis milyen távolságra gondoltál?
2013. szept. 30. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fel lehet ülni rá, bő 2 nap futószár elég, lehet benne kevés vágta, vágtázik a legelőn is, magától, semmi baja tőle. Hátról ne kérj tőle vágtát elsőre - és amikor rátérsz, az is munkavágta legyen inkább eleinte -, fejben fáraszd le, ne fizikailag. Kérj tőle sok állítást, hajlítást, próbáld meg minél inkább összeszedni, aztán gyakorolhatsz vele fokozásokat, rövidítéseket... Haladj szép fokozatosan.

A cavaletti és a mászatás nagyszerű dolog, rá lehet térni idővel arra is.

A hosszú vágtát én nem tudom értelmezni, nyújtott vágta van, vagy hosszú vágtaszakaszok, ezutóbbi meg a használat célján múlik azért...

Heti 2-3 terepre ha kiviszed, az segít, mert nem un rá a munkára, a terepen is legyen azért némi feladata, dolgozzon, gondolkozzon, ne engedd, hogy csak menjen és tomboljon.

2013. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!