Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körülbelül egy ló hány kg....

Körülbelül egy ló hány kg. -ig bír el egy embert? Max.120kg. -ig elbír?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen lóról beszélünk.


Angol telivér? Póni? Shire? Muraközi? Mert nem mindegy.

2013. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a ló súlyának 20%-át bírja el kényelmesen.

Én 84 kg körül vagyok, magyar félvér lovon lovagolok, láthatólag nem okoz gondot neki, hogy elvigyen engem.

2013. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

az sem mindegy, hogy mennyi időre, mire? az tény, hogy saját súlyának 20%-ával tud MAXIMUM nagy megerőltetés nélkül dolgozni. de 10 percre egy nem póni ló is elbír 120 kg-t, és hát azt se felejtsük el, hogy 2 felnőtt ember együtt már bőven 120 kg és hát hány filmben láthatunk olyan jelenetet, hogy 2 ember (többnyire egy férfi egy nő) vágtat egy lovon. tehát elbírni elbírja, de hosszú távon biztos nem tesz jót neki.

és persze az sem mindegy, hogy az a 120 kg az rászerelt csomag, lovagolni egyáltalán nem tudó ember, vagy egy remek lovas.

2013. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk egy 68kg-os embert elbír egy Shagya arab vagy valamilyen ló ami nem Shire és nem póni 30-60 percig ha az kezdő? Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 2. 19:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Shagya arab, Haflingi, arab telivér kanca?
2013. okt. 2. 20:13
 6/13 anonim ***** válasza:

mondjuk én egy 68 kg-s kezdőt ezek közül csak a hafira raknám fel jó szívvel, mondjuk az arab eleve nem egy oktató ló típus. lépésben az arabokkal se lenne gond, de ügetésben azért nem nézném szívesen, ahogy a kecses kis arabom hátát veri szét a nyereggel együtt min. 75 kg...

de egyébként egy alkalomtól nem lesz semmi baja, rendszert nem csinálnék belőle.

2013. okt. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És mondjuk veszek egy Shagya arabot, de azt mondjátok hogy 68kg-os embert már ne tegyek fel rá?
2013. okt. 4. 19:20
 8/13 anonim ***** válasza:

nem tudok annál jobban fogalmazni, mint amit írtam. elbír egy 68 kg-os embert, aki tud lovagolni és nem pattog rajta, nem veri szét a hátát. egy tök kezdő 68 kg-os embert nem egy arabon kéne megtanítani! egy-két alkalomtól nem lesz baja, főleg ha főleg lépés van, de rendszeresen azon oktatni egy 68 kg-os embert nem szerencsés szerintem.


de egyébként mindenki úgy teszi tönkre a lovát, ahogy akarja.

2013. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És akkor ha mondjuk én vagyok 65kg akkor én inkább egy haflingit vegyek örök életemre? De még nem vagyok felnőtt és 33kg-ra szeretnék lefogyni!
2013. okt. 5. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:

de te feltételezem tudsz lovagolni, különben nem vennél lovat. nem?

tehát még egyszer: 68 kg-t egy arab, shagya, bármi elbír, ha az illető ügyes lovas, nem pattog, stb. egy 68 kg-s kezdő viszont megkeseríti az életét.


ha 68 kg-s kezdőket szeretnél lovagoltatni, vegyél haflingit.

ha van 2 68 kg-s barátod, akiket szökőévente szeretnél felültetni a lovadra, nyugodtan vehetsz arabot, vagy shagyat.

2013. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!