Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen tegyek rájuk takarót?

Télen tegyek rájuk takarót?

Figyelt kérdés
Ridegben tartott pónikra kell takaró? Ha igen, milyen? Van beállójuk, ami hőszigetelt és egy kisebb kifutójuk, naponta kint lennének egy pár órára a szabadban hogy mozogjanak. És lehet hogy lesz egy késői ellésünk is. Ilyenkor a csikóra tegyünk takarót? (Téli, bélelt vagy vízálló) A szőrük elég hosszúra (kb. 5-8 cm)nő. A kovácsunk azt mondta hogy elég masszív pónik nem szükséges, de még a dokival nem sikerült beszélni.

2013. okt. 1. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Felesleges...
2013. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dehogy kell takaró! az én elvileg "kényes" telivérem beálló nélkül is elvolt évekig ridegben takaró nélkül, egy masszív póninak semmi szüksége rá, tuti nem fog fázi! takarót egyébként is akkor érdemes megfontolni egy egészséges lónál, ha fázik, amit onnan fogsz látni, hogy remeg. minél több mozgás teret kell nekik biztosítani és télen egy kis abrakot is kaphatnak, bár egy pónin halál vígan áttelel ridegben abrak nélkül is megfelelő mennyiségű és minőségű szálas takarmányon.
2013. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell a lóra takaró kint, ha:

A) nyírod (de akkor reggel-este kell rá valami onnantól)

B) betegség, öregség, vagy bármi okból nem növeszt elég jó szőrt - például hosszú, de nagyon ritkás a téli bundája.

2013. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pónik a legellenállóbbak szinte minden tekintetben egy normál lóhoz képest, szerintem a beállóban sem nagyon fognak bent lenni hacsak nincs nekik ott valami kaja ami ott tartaná őket. Ismerek olyan lovat akit a hóra pottyantott ki a mamája és elég szívós és erős ló lett soha nem volt beteg. Ha van beálló majd bemegy ha fázik, ha jó kondiban vannak akkor ennél többre nincs szükségük.
2013. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hidegben, havas esőben született pónicsikónk vígan rohangált az anyukája körül, mire reggel észrevettük.... Tavaly télen az összes póni (a csikók is) még a beállóba se álltak be. Teljes ridegben voltak. Iszonyú nagy bundát növesztettek és röhögtek a világra.

Viszont: az ellés előtt álló pónikancát ha teheted, tedd fedett helyre, a csikónak azért mégiscsak jobb, ha melegebb helyre érkezik, bár szinte mindent kibírnak, de ha van lehetőség jobb körülményre, akkor azért adjuk meg nekik. A másik, ami miatt érdemes külön rakni a többiektől, az, hogy néha sajnos előfordul, hogy valamelyik ló bántja a kiscsikót. Többnyire szépen befogadják és védelmezik, de láttam már kivételt, így ha rajtam múlik, inkább elkülönítem az első hetekben a csikót és az anyját.

2013. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. okt. 3. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Felesleges,majd megnöveszti a szőrét.
2013. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!