Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gumi/fém/műanyag vakaró a jobb?

Gumi/fém/műanyag vakaró a jobb?

Figyelt kérdés
Ti milyet használtok, melyik a legjobb?
2013. okt. 3. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Gumit még nem használtam. Fémet akkor, ha nagyon saras. Műanyagot főképp akkor, ha "csak" át kell húzni. A fémmel könnyen felsértheted, de a rászáradt sarat a műanyag tuti nem szedi le. :)
2013. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fém a legerősebb, ergo ez hozza le legjobban a koszt, viszont ezzel - mivel erős - óvatosan kell bánni, az érzékenyebb lovak egészen be tudnak tőle hisztizni.

Nekem fém és gumi vakaróm van, mindennapi használatra a gumit használom, a fémet csak akkor veszem elő, ha extrém koszos, pl. ha meghempergett és rászáradt a sár. A műanyag komolytalan, nem igazán jó semmire.

2013. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 van és mind a hármat használom. fémet télen, amikor nagy a bundája a makacs rászárad sárra, műanyagot tavasztól őszig, a gumit pedig arra, hogy lovaglás után miután megszáradt az izzadtság azzal szedem le (de az olyan típus, amiben ilyen kis gumi tüskécskék vannak, erre a célra ez vált be a legjobban!

olyan mint ez, csak gumiból:

[link]


sőt, vedléskor pedig ez a tuti nekem:

[link]


bár sokan vedléskor erre esküsznek:

[link]



de ha csak egyet tarthatnék meg a műanyagot választanám, mert azt használom a legtöbbet.

2013. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor mire..

rövid bunda+ tiszta ló-->gumi

rövid bunda+ szutykos ló --> műanyag

hosszú bunda+ tiszta ló --> ilyen még nem volt..

Hosszú bunda+ szutykos ló--> fém

2013. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!