Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartó-Tenyésztő, vagy...

Lótartó-Tenyésztő, vagy építészeti szak? Help Me! :s

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eddig építészeti szakra húzott a szívem,egészen mostanáig... Találtam egy nagyon jó lótartó-tenyésztői szakközép iskolát,és nemtudok dönteni... :S A lovas szaknál biztosítanak a késöbbiekben munkát, akár itt,akár külföldön. De anyukám is mondta,hogy nem biztos hogy megfogok élni késöbbiekben a lovasszakból, és elöbb végezzem el az építészetit,és csak utána a lovast.. de az iskola,a tanárok nem nyerték el tetszésem, nem úgy,mint a lovas iskolánál... Kérlek segítsetek! :s Megfogok élni a lovas szakból?



2013. okt. 3. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hidd el,itthon nem fogsz.Legtöbb lovas helyen nem a képzettséget és állatszeretetet nézik,hanem azt,minél olcsóbban találjanak embert.Lehet börtöntöltelék vagy alkoholista,csak olcsó legyen és ne kelljen bejelenteni.

Sok helyen előfordul,hogy nem jelentenek be,fizetés idején meg Andersen elbújhat a meséik mellett,hogy miért is nem tudják a jogosan járó pénzedet odaadni.A szálláskörülmények legtöbb helyen kritikán aluliak.Nyilván nem kacsalábon forgó palotát vár az ember,de egy elfogadható lakhelyet igen.Volt olyan,ahol üres bokszban akart elszállásolni minket télen a tulajdonos és közölte,ott lakhatunk(a munka megbeszélésekor azt ígérte,bérel egy lakást nekünk a közelben),de ne csináljunk cigánytábort az istállójából.

Ha állami céghez mész,melózhatsz 80 ezerért 3 műszakban.

20 évig csináltam ezt a melót.A fentiekhez hasonlót rajtam kívül nagyon sokan,sok helyen tapasztaltak és ott is hagyták a szakmát.A tulajdonosok meg rinyálnak,hogy nem találnak olyan embert,aki nem alkesz,nem lop és a munkáját is elvégzi.

Mindenképp mást tanulj,ebből nem fogsz megélni.Legfeljebb ha kimész külföldre,de az is áldozatokkal jár.

2013. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha lótenyésztő akarsz lenni, az állattenyésztői szak, ló specializációval (vagy szakiránnyal, vagy ami ott van...), középiskolai szinten ez szerintem nem éri meg eléggé. Az építészethez annyit, hogy több ismerősöm is van, akik építészek, és nem egy az érettségijével dolgozik betanított munkásként. A külföld se sokkal jobb, ismerek olyat is, aki kiment dolgozni, jönne már haza, de nem tud (nincs szállás, vagy munka itthon, esetleg van, de meg sem közelíti azt, amit kint keres, stb).

Én mindenképp minél jobb középsuliba mennék, és egyetemi szintű képzésekben gondolkodnék, hogy pontosan miben, az már rajtad áll, de mindkettőhöz kapcsolati tőke kell.. Ezzel számolj.

2013. okt. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem könnyű választás... ma az építőipar haldoklik, több építész barátom is van, akik most teljesen mással foglalkoznak, mert természetesen már ott is fennáll az, hogy mivel kevés a munka, sok az építész, ezért az kapja a megbízásokat, aki a legolcsóbban elvállalja...

a lovazással meg az a baj, hogy amellett, hogy nem lehet normálisan megélni, a társas kapcsolatoknak sem kedvez, korrekt pénzt inkább csak külföldön lehet szerezni, akkor viszont itt kell hagyni mindent és mindenkit, továbbá gyakran heti 7 nap...


nem tudom mennyire fontos neked a ló, mennyire akarsz egész nap velük foglalkozni, de ha inkább csak hobbi szinten érdekel és van más is, ami érdekel, akkor azt javaslom, hogy tanulj, szerezz szakmát, helyezkedj el, teremts egzisztenciát és a munkád során megkeresett pénzt költsd a lovas szenvedélyedre, legyen lovad, munka mellett akár szolidabban versenyezni is lehet. olyan munkát kell keresni, ami mellett lesz időd lovagolni, ne olyat, ami reggel 8-tól este 6-ig bent tart az irodában.

2013. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!