Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tartanátok itt bérben a...

Tartanátok itt bérben a lovatokat? (linkkel)

Figyelt kérdés
[link]

2013. okt. 4. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Párszor jártam már itt, szerintem egészen jó hely. :)
2013. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én a magam részéről nem, mert a 17. kerületben igen korlátozottak a tereplehetőségek az M0 miatt, továbbá én ridegtartás párti vagyok, ahol elvárom, hogy a széna ad libitum legyen, ne pedig villázva 3x.


Mindettől függetlenül a lovak marha jól néznek ki és szép nagy területen vannak, szóval jó helynek tűnik, csak nem nekem! :)

2013. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ismerem a helyet, a tereplehetőség a 17. kerületben pont hogy az egyik legjobb de mindegy. Lovardára visszatérve egy rakás szar, bunkó kétszínű az összes bértartó, ezenkívül lopnak is. Az egyéb állatokkal se nagyon törődnek (macskát megette a kutya és társai..). leszarják ha a lovadat szétrúgja a többi, nem teszik külön karámba. nem mindig vannak megfelelően etetve és almolva se..
2013. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az előző kommentelő válaszára! Én itt tartom a lovamat és igen is figyelnek rájuk! Amikor ide hoztam a lovamat megkérdezték, hogy szeretném e közös karámba rakni vagy külön karámot kérek. De figyelmeztettek, hogy közös karámban előfordulhat veszekedés a lovak között ami esetlegesen kisebb sérülésekkel járhat. Ennek ellenére én a közös karámot kértem és semmi baja a lovamnak! A problémás lovakat mindíg külön karámba rakják! Én minden nap kijárok a lovamhoz és érdekes módon mindig tiszta alom van alatta és széna is van előtte! A cuccaimra is odafigyelnek! Ha véletlen kinthagyok valamit azt mindíg elrakja a lovarda vezető! Egyszóval még soha nem tűnt el cuccom és tudtommal senki másnak sem!!!!!!! Lopás egyszer történt! Az egyik kismacskájukat lopta el valaki! A többi bértartók is tök jó fejek! De ezt személyesen is meglehet tapasztalni! A macskára visszatérve nem megette a kutya hanem megkapta mert evés közben oda ment a kutyához! Mivel kicsi volt a cica ezért sajnos elpusztult! Tehát hangsúlyozom NEM MEGETTE!!
2013. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 B.Yvett válasza:
100%

Kedves #3!


Nem szép dolog névtelenül mocskolódni. Esetleg tartottad itt a lovad, hogy ilyen bennfentes információkra tettél szert? Mert akkor illene nyílt lapokkal játszani, felvállalni a neved és nem anonim rontani a lovarda hírnevét!


Én itt tartom a lovam.

Az egyetlen nagy rakás szar amivel találkoztam az a gondosan kiganézott istállóból kikerülő trágya volt tárolóhelyén várva arra hogy elszállítsák.

A lopásról annyit hogy sokszor rohannom kell haza, előfordult már hogy hanyagul pakoltam el magam után és itthon jutott eszembe hogy valamit kint felejtettem, soha semmi nem tűnt el, mielőtt még jelezhettem volna nekik, elpakoltak mindent, legközelebb a helyén várt az adott felszerelés.


Természetesen NEM LÉTEZIK tökéletes hely, mert egyetlen egy lovarda nem tud megfelelni minden egyes lovas igényeinek, ezért létezik számtalan lehetőség arra hogy ki hol és milyen körülmények között tartsa bérben a lovát, de úgy gondolom a hozzászólásodat nem lehet komolyan venni, ugyanis tökéletesen cáfolható állításokkal álltál elő, ráadásul névtelenül.


Kedves kérdező!

Ha érdekel a bértartás , akkor vedd fel a lovardával a kapcsolatot és gyere el, nézd meg a helyet, bizonyosodj meg saját szemeddel a dolgok mivoltáról! Szerintem nem fogsz csalódni... :-)



( U.i.:

A takarmányozás valóban elégtelen, az itt bérben tartott lovak, -főleg az enyém, mert rám pikkelnek is- mindjárt elfogynak.


[link] )



Szép estét minden kedves lovastársamnak!

2013. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Kedves Mindenki!

Elég hosszú lenne a felsorolás miért is tartom náluk a lovaimat,de ha bárki kíváncsi a véleményemre a lovardáról,szívesen válaszolok!

De röviden-tömören: A lovaim és én is nagyon jól érezzük magunkat itt.A lovaknak mindenük megvan:Hatalmas legelő,ménes,jó minőségű takarmány és igény szerinti abrak,itató,nyalósó és tiszta box.Én pedig sok jó barátot szereztem itt.


Viszont!

Azt senkinek sem fogom hagyni,hogy ócsárolja a helyet!

Mert mindenkinek lehet pozitív vagy negatív véleménye,de valótlan tényket állítani,ócsárolni nincs joga!

Kedves 3.kommentelő/Zsófi!

Tudnálak ám én is jogtalanul ócsárolni,ahogy te tetted a lovardával.De lásd én különb vagyok,csak a te saját "szép" mondataidról fogom bebizonyítani mennyire hamisak! :)


1:"bunkó kétszínű az összes bértartó"-Igen,lehet ha épp rossz napja van valamelyikünknek nem mosolyog annyit és inkább nem szól senkihez.De nem ezt hívják bunkóságnak!

És igen roppant kétszínüek vagyunk,sőt mindenki utál mindenkit!! Azért szoktak lenni közös pizzázások,bográcsolások,kint alvások a loviban,közös terepek,fotózkodások,trágyázások,stb. Azért mentünk már el együtt lovardán kívül is biliárdozni,korizni,vagy koncertre. :)


2:"ezenkívül lopnak is"-Hát igen,bevallom én is folyton lopok..nem is értem hogy nem tűnt fel eddig a többieknek :DDD Ez komoly?? Annyira szoktunk egymástól lopni,hogy akárki akármit elől hagy maga után,legközelebb mikor megy már a helyén várja őt.A lovarda 2 tulaja szerintem többet pakolt már a bértartói után mint egy anyuka a saját gyereke után,pedig nem kötelességük!

Jah megkérdezném ez úton,ha már ott tartunk,hogy az összes bértartó lop,Kik is dobták össze a pénzt,hogy nyerget vehessenek számodra?? Nem emlékszel? Segítek a sok lopós bértartó. :) Egy nyereg nem olcsó mulatság,szerintem egyszer kérdezz meg pár lovast,hogy mit szólna ha kapna egy nyerget ajándékba..!


3:"Az egyéb állatokkal se nagyon törődnek (macskát megette a kutya és társai"-Igen balesetek mindenhol előfordulnak,mindenki sajnálja ha elpusztul egy állat de sok állatnál ez benne van a pakliban,ez nem nem törődömség!És annyira nem törődnek az állatokkal,hogy volt már,vagy most is van befogadott kutyájuk,macskájuk,nyuszijuk,és még sorolhatnám hány féle állat gyógyulgatott,vagy talált otthonra itt náluk!


4:"leszarják ha a lovadat szétrúgja a többi, nem teszik külön karámba"-Igen,csak annyira szarják le,hogy mikor az én lovamat megrúgta egy másik egy hétig kezelgették a sebét mire én kijutottam,hogy ápoljam a lovamat.És nem én kértem tőlük,ez náluk természetes volt,ha baja van egy lónak ők áplják.Elárulom,hogy mikor a csikóm ide került betegen és úgy volt,hogy elpusztul az eggyi tulaj minden kérés nélkül magától ajánlotta fel,hogy kint alszik velem. Megtehette volna,hogy a meleg kisházban alszik,míg én a lóval a boxban,de ő hozott vagy 5plédet és bebújt mellém a boxba és egész éjszaka velem együtt virrasztott. Egyedül lehet meg is őrültem volna,a tehetetlenségemben,várva hogy a csikóm megéli e a reggelt.

Nem egy külön karám van nálunk kialakítva a sérült,vagy nehezen beilleszkedő lovaknak.


5:"nem mindig vannak megfelelően etetve és almolva se"-Most kit akarsz hülyíteni?? A vak is látja,hogy iszonyat jó formában van nálunk az összes ló,van amelyik még kicsit pocakos is. És igen vannak akik nem rég kerültek ide,vagy nehezen híznak,mint az én idős telivérem is,ezek valóban nem néznek ki úgy mint a többi,de ez csak idő kérdése.Az én lovaim mind 2 lényegesen sokat formálódott és egyre szebbek,kerekebbek mióta ide hoztam őket.Azon kívül tudnék én képet mutatni,a lovadról mikor itt tartottad,kifejezetten pocakos volt!Szóval nem tudom miért kell ez a rosszindulatú szöveg!Az almozás,igen valóban olyan 2 havonta egyszer mikor nincs a lovak alatt sok gané nincsenek kipucolva,mivel egy személy csinálja egész évben az almolást néha kap segítséget de fárasztó munka,szerintem ezzel minden lovas tisztában van.

Szóval ez a nagy ritkán esedékes nem kipucolása a lovaknak szerintem teljesen elnézhető!De ha nem tetszett miért nem trágyáztad ki magad a lovad?? Egy box maximum 10 perc de akkor lassú kell legyél.Szerintem belefért volna nem? :)


Összességében:"A lovarda egy rakás szar"-Hát igen,kinek mi..de szerintem kevés olyan helyet talállni manapság,ahol nem a pénzről és az egymás lovagló tudásának a leszólásáról szól egy lovarda,hanem a lovakról,a barátságokról,és arról hogy mennyire szeretjük is a lovainkat!

Puszi Bakos Eszti :)


[link]

2013. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!