Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóútlevélhez milyen papírok...

Lóútlevélhez milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés
Az igénylésre vagyok kíváncsi. Azt sikerült kibogarászni, hogy a lóútlevél igénylő lapot és a tulajdonosi nyilatkozatot el kell küldeni nekik. Ezen kívül mit kérnek még? Jól tudom, hogy ezekhez kell csatolni egy negatív fertőző kevés vérűséget igazoló okmányt is?

2013. okt. 4. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Csikóbélyegzési jegyzőkönyvet és/vagy származási lapot kell még mellé tenni, és igazolást fertőző kevésvérűségről.
2013. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ès mi a helyzet akkor ha ninvs szàrmazàsi lap? Eddig erről èn mèg nem talàltam infót...
2013. okt. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, akkor ki kell hívatni a megyei lótenyésztési felügyelőt (lehet nem ez a pontos megnevezés) és ő fogja neked beazonosítani a lovat. Értelemszerűen, ha nincs sütése vagy chipje akkor chippeltetni kell (nem olcsó).
2013. okt. 5. 09:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ. Ment a zöld mancs.
2013. okt. 5. 09:46
 5/8 Gipősz ***** válasza:

Most igényeltem én is sikerrel útlevelet. Tehát kell hozzá: 1. tulajdonosi nyilatkozat

2. csikóbélyegzési jegyzőkönyv vagy lóazonosító lap vagy a hivatalos, hitelesített származási lap másolatának csatolása. (Ennek hiányában az MLOSZ kirendeltségeihez tartozó megyei felügyelőt kell megkeresni.)

3. fertőző kevésvérűségre irányuló labor vizsgálat eredménye (30 napnál nem régebbi)


Innen lehet elég pontosan informálódni: [link]


Vérvétel. kb. 5000 Ft, útlevél 8000 Ft.

2013. okt. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A laborra mennyit kértek tőled? Mert felénk is ilyesmik az árak csak +7000 laborral.
2013. okt. 19. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az ötezer a vérvételre nagyon-nagyon optimista elgondolás, esetleg, ha nincs kiszállási díj, és akció van a laborvizsgálatokra...
2013. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gipősz ***** válasza:
5000 Ft volt a vérvétel, az állatorvos küldte a laborba, külön azért nem fizettem, postán jött az eredmény, faxolva ment a lóútlevél irodába, tehát optimistának lehet, hogy optimista, de nem elgondolás hanem valóság. Lehet, hogy nekem akciós volt (bár nem tudom miért), de ennyi volt.
2013. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!