Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet megnevelni egy...

Hogyan lehet megnevelni egy csikót?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megnevelni egy rakoncátlan csikót? Mi lenne a legmegfelelőbb büntetés számára? Ha pl.,megrüg, faror állandóan, készülődik rugni stb..
2013. okt. 5. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Megoldás: odaállsz elé és ha nem tud viselkedni, akkor egy gyors mozdulattal határozottan megcsapod, de úgy hogy többet eszébe ne jusson rádfarolni. Mivel csikó, még csak játszik, de megnézheted magad ha majd a felnőtt 500 kilós lovad is ugyanígy fog szórakozni veled. Ez nem vicc! Nem szabad finomkodni vele, mert könnyen a fejedre nőlhet. Persze nem arról van szó, hogy verd meg - a büntetésnek mindig teljesen érthetőnek kell lennie (tehát ha rosszat csinált ne várj még öt percet se, hanem azonnal vágd pofon).
2013. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első valóban jól leírta. Ha farol rád, rúgna, kevesebb mint 3 másodperced van arra hogy lenyomj neki egyet. Bizony a dominánsabb lovak is jól odaküldenek az alábbrendelt lovaknak, csak ők sokkal nagyobbat, tehát a te kezedből mért pofon miatt nem fog összeesni.

Próbáld meg hogy a nevét is mondod ilyenkor, és egy idő után megtanulja, ha rosszat csinál és határozottan a nevén szólítod, már porzik is a hátsója. Felénk így tanulták meg a lovak. Ha pl megakarja inni a szappanos vizet nyáron, rákiabálok négy lába a levegőben mert tudja hogy baj lesz.

2013. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,én is így vagyok vele hogy ha megérdemli igenis kell hogy kapjon egy pofont, így is csinálom/csináltam. Csak annyian elvannak itt hogy nem szabad bántani/büntetni az állatokat. És gondolkodtam hogy akkor hogy is érik el náluk hogy hallgasonak rá,tisztelje az állat.
2013. okt. 6. 18:25
 4/5 anonim ***** válasza:
(első vagyok) Egy dolog ha a ló jogosan kap egy pofont (mert harapni, rúgni akart) és egy másik dolog ha különösebb ok nélkül bántalmazzák és félelmet keltenek benne. Például ha nem csinál meg egy feladatot amit nem ért, mint nem ugrik át egy ijesztő akadályt vagy nem köpi-vágja azonnal a spanyol lépést (vagy akár csak a lépésből ügetést), tehát tulajdonképpen nem csinált semmi rosszat és mégis a büntetéssel akarja a lovas rávenni a feladatra, az szerintem nem helyes dolog. Egy jól irányzott pofonnak megvan a maga helye és szerepe, de ha csak erőszakkal akarnánk belovagolni a lovat, akkor még mindig ott tartanánk, mint a betöréses módszer idején.
2013. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A negyediknél a lényegi pont, az a nem mindegy, mikor, miért kap a ló. A ló szempontjából az a fontos, hogy ha valami jót csinált, azonnal legyen pozitív visszacsatolás (simi, kedves szavak, hangsúly, bármi), míg ha agresszíven akar fellépni, vagy célzottan, szándékkal csinál rosszat, akkor oda kell sózni neki egyet - a ménesi létben egymásnak erősebbeket odaküldenek, semmint egy embertől kapott, jól irányzott pofon. A hangsúly azon van, hogy erővel nem lehet viszont tanítani, ha valamit nem ért, hiába verik meg, nem lesz okosabb (tehát ha te nem tudsz számolni, és matekórán a tanár erre lekever két hatalmasat, attól még mindig nem fogsz tudni számolni, de már nem mered mondani, hogy egyébként ez nem megy, vagy, hogy magyarázza már el, hanem legfeljebb elkezdesz kísérletezni, hátha valami bejön). A tanításhoz már hozzáértés és türelem, következetesség kell - de az már egy másik dolog.
2013. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!