Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik ilyen szín? Hogy hívják?

Létezik ilyen szín? Hogy hívják?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok, csak kicsit kontrasztosabbra: [link]

Tehát ilyen test: [link]

Csak fehér sörénnyel, és farokkal. Hogy hívják ezt a színt? (Angolul silver dapple-ként találtam meg.)


2013. okt. 6. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a fakónak az egyik változata,a csokoládé szín,legalábbis én ezt találtam.:) az biztos,hogy valamiféle fakó..:)
2013. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első voltam,bocsánat azt olvastam hogy fekete sörénnyel és farokkal,akkor nem jól mondtam! nem csokoládé,hanem ezüstpettyes!:)

ezüstpettyes:a ló testét mély sötét barna, fekete-barna, mahagóni, vagy fekete szőr borítja, miközben a hosszúszőrök - a farok és a sörény - jóval világosabbak.

2013. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
zsufa fakó
2013. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

Az első valóban silver dapple, amerikai és egyes pónifajták között fordul elő meg még itt-ott ritkább fajtákban. Hazánkban ha van is egyáltalán, extrém ritka. Egyetlen magyar lovas forrásban sem találtam még egyértelmű leírását és magyar nevét, elképzelhető hogy nem is foglalkoztak vele, mivel nem nagyon volt soha nálunk. Szóval szerintem nincs elfogadott magyar neve.


A második ló neve Duke of Earl, így egész konkrétan megtaláltam a színét: Ő egy buckskin, azaz zsufafakó, és hordoz egy ritka gént, ami a "sooty" nevű hatást alakítja ki. A test felső oldalán sötétebbé teszi a színt és almákat alakít ki. Tehát ennél a lónál teljesen máshonnan jönnek a világos foltok. Ezt egyszerűen almásnak nevezik.


Itt van pár kontrasztosabb silver dapple, fekete alapon:

[link]

[link]

Pej alapon:

[link]

2013. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha érdekel :)

2013. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én egészen másképpen tudom ezeket a dolgokat.

Silver dapple: magyarul ezüst pettyes (ez a magyar neve), és tudomásom szerint kizárólag a sziklás-heységi ló (rocky mountain) csokoládébarna alapon világosan pettyezett, fehér sörényű és farkú, rendkívül ritka színváltozatát nevezik így.

Zsuffafakó: az meg Szilaj, a vad völgy paripájának színe. Semmi köze a képeken láthatókhoz. Ezek mind deresek, almás- illetve pejderesek, valamint egy tarkaderes. Mind más kategória.

2013. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*hegységi
2013. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

Abban igazad lehet, hogy ezüstpettyes a neve, de fél kezemen meg tudom számolni, hány találatot dob ki rá a gugli. Nekem egy kicsit esetlen fordítási próbálkozásnak tűnik, de ha már rajtaragadt, akkor így marad :)


Viszont több más fajtában is előfordul. A gipsy vannerben például kifejezetten gyakori, mivel ennél a fajtánál a lenyűgöző látvány elsődleges tenyésztési cél, és a silver dapple lenyűgöző szín.


A silver dapple színt egyetlen konkrét gén okozza, aminek többféle megjelenése is lehet attól függően, hogy milyen alapszínű ló hordozza. Alapvetően a fekete pigmenteket halványítja és csak a hosszú szőrökben. Az almák megjelenése opcionális és évszaktól is függ. A gén kialakíthat koromfekete lovat majdnem fehér sörénnyel, vagy éppen alig lehet megkülönböztetni egy mosott sörényű sárgától.


A második képen a ló alapszíne megegyezik szilajéval. Épp csak hordoz egy módosító gént, ami miatt elég szokatlanul néz ki. Egyértelműen nem deres, mert a deres szín "fordított" almákat alakít ki, azaz körülötte kifakul, és sötét kerek foltok maradnak, nem világosak, mint itt. Itt van a konkrét lóról pár adat, színgenetikát is beleértve:

[link]

2013. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, én akkor most már teljesen belezavarodtam a lószínekbe.:-((

Igaz, hogy a magyar nyelvben van kb. 300(!) kifejezés a különféle lószínek különféle árnyalataira és kombinációira, de még ráadásul mindenki mást is ért az egyes kifejezések alatt -- ez éppen nem könnyíti meg a dolgomat. És akkor még ehhez jönnek a külföldi kifejezések, amiket gyakran ráadásul nem kevésbé változatosan fordítanak...


Azt hiszem, feladom, számomra reménytelen ebben rendet tenni.:-(

2013. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Épp most találtam pont egy olyan lovat (színt), amilyet a kérdésben próbáltam leírni:

[link]

:)

2013. dec. 16. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!