Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem akar kimenni a lovam egyedül terepre. Előszőr csak visszafordult aztán én vissza fordítottam hogy márpedig de megyünk utána elkezdett ugrálni most meg már szabályosan le akar dobni. Az a helyzet h tudom nem szabadna mert megérzi de egy kicsit megijeszt. Mit csináljak vele h nyugodtan menjek vele terepre?
2013. okt. 6. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha másik lóval kimegy, akkor néha próbálj meg vele elől menni vagy legalább egymás mellett. Iktass be a terepre pihenőket is, amikor leszállsz róla és legelteted, így pozitív élményeket is szerezhet.

Úgy próbáltad már, hogy nem ülsz rajta, hanem vezeted? Talán így bátrabban fog viselkedni és neked sem kell attól félned, hogy leesel róla.

2013. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
próbálkozik, érzi, hogy félsz, már most az elején le kell ezt rendezni. nem kéne leszállni semmiképp, rajta kell maradni és addig harcolni, míg ki nem megy. nem kell erőszakoskodni, idegeskedni, de határozottan ki kell hajtani. ha már ágaskodna, vagy szemétkedik, akkor visszafelé egy kiskör, ilyenkor először azt hiszi, hogy mégis hazamegyünk, aztán mégse. eleinte küzdelmes lesz, de egy idő után megtanulja és menni fog, mint a karikacsapás! tapasztalatból írok, ezt én is végig játszottam már. a lényeg az, hogy úgy kell felülni, hogy márpedig most kimegyünk, semmi nem tántoríthat el!
2013. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Valletta ***** válasza:
Fokozatosan kell egyre távolabb lovagolni a lóval, először csak az istálló környékén, majd hamar vissza menni vele, újra kimenni, visszamenni, következő alkalommal még távolabb, stb. Kézen is vezetheted, hogy szokja, mert leszállni bizony nem lehet. Velem dobta már hanyatt magát ilyen ló, szóval csak annyit vállalj be, amennyiről tudod, hogy fogod tudni teljesíteni, inkább apróbb lépésekkel haladj, mert időbe telik, amíg elfogadja a helyzetet. Egy martingál és egy pálcás zabla sokat segíthet, de a határozottságot nem helyettesíti.
2013. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!