Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam patapucolásnál folyton...

A lovam patapucolásnál folyton összeesik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mintha nem tudná megtartani az egyensúlyát 3 lábon. Ősz van, de a legyeket még mindig úgy hajtja mintha megveszne, és emiatt sem tudom pucolni. (már mindennel próbálkoztam, nem hat a Neostomosan sem)

Rángatja a lábát is, ami miatt mégjobban kiesik az egyensúlyából. Megpróbáljam kikötni a lábát? Attól félek úgy elkezdi rángatni hogy eltöri, a kezemből is kitépi. Két éves lesz, de kicsi korába is emelgettem a lábait. Az utóbbi pár hónapban csinálja.



2013. okt. 6. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hívj csontkovácsot hozzá, lehet hogy valahol fáj neki a lába, és így akarja tudomásodra hozni, csak te nem veszed észre, lehet, hogy nem látsz semmit, de attól még lehet, hogy fájlalja a lábát
2013. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább arra gondolnék, hogy egyszerűen rájött a ló, hogy ha előadja ezt az összeesésdolgot, akkor nem tudod tartani a lábát. Jól szórakozik, ennyi. Jó lenne, ha néhány napig olyan valaki venné fel a lábát, akitől nem tudja elvenni. Gyorsan megtanulja, hogy kár a hülyeségért, főleg, ha egy jól irányzott tasli is jár a dolog mellé. De ehhez nálad erősebb valaki kell.

Kikötni semmiképp nem szabad a lábát, mert képes a sajátját eltörni.

A legyek hajtása is ugyanez: a pucolás ellen tiltakozik így. Neveletlen a paci, rádismert, ennyi az egész. Egy határozott, hozzáértő lovas gyorsan helyre tudja tenni.

2013. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is sejtettem hogy ez lehet a dolog mögött. De hát kis termetű vagyok, ő már egyre nagyobb és már ki tudja rántani a lábát a kezemből. Próbálta már erősebb ember is de nála is dülöngél meg mozgatja a lábát ide oda. Különben egy kifejezetten türelmetlen ló, nem tudom a herélés változtatna-e rajta vagy csak azért viselkedik így mert már majdnem egy éve nem boxban van hanem karámban és csak pucolásra van kikötve. Ott is teszi az agyát, kapar ha épp nem csinálok vele semmit csak hagyom állni. Kivéve akkor nem hisztizik ha pucolom mert azt szereti. Tegyek egy próbakikötést és pálcával csípjem meg a lábát ha ezt csinálja?
2013. okt. 7. 14:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően két dolgot tehetsz: vagy alábakolod, vagy fölakasztod a mestergerendához. :-D
2013. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Alábakolom?
2013. okt. 7. 16:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze. Told alá keresztbe a fűrészbakot, és akkor nem tud összerogyni.
2013. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kiheréltetném..hacsak nem tenyésztésre, versenyzésre használod mindenképp vágasd ki!
2013. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene kiheréltetni???
2013. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert attól nyugodtabb lesz az állat
2013. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Másrészt nincs tenyészértéke, és ha meghagyjuk csődörnek, nem érintkezhet a többi lóval, hanem külön boxban és karámban kéne leélnie az életét, mert nem szeretnénk csikót tőle.
2013. okt. 13. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!