Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak féreghajtó? Többi...

Lónak féreghajtó? Többi kérdés lent!

Figyelt kérdés

1.) Tudna nekem ajánlani valaki valami olcsóbb féreghajtót? Lehet paszta is, vagy tabletta is :)

2.) A lovam kivakarta a sörényének egy részét, ez mitől lehet? Megnéztem azt a részt, elég korpás, de tetvet nem láttam benne. Mit tehetek ellene?

3.) A lovaknak lehet vöröshagymát adni? Ismerősünk mondta, hogy télre jó immunrendszer erősítő nekik a vöröshagyma, de most olvastam valahol, hogy nem jó, mert valami bélféregnek kedvez... Ez igaz? Vagy adhatok nekik (egy nagy ló, meg egy póni) hagymát? Ha igen, mennyi a megfelelő mennyiség?



2013. okt. 9. 19:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Van olyan féreghajtó, amit vény nélkül kaphatok? :)
2013. okt. 9. 20:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Én noromectint használok. Kb 6500 Ft-ba kerül felénk.ez paszta. Nekem volt mar sajnos a frissen hozzám került lovam tetves. Ha nem keltek még ki, olyan mint a korpa. Elég alaposan meg nezted?:)
2013. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fú, hát elég sötét volt, mikor néztem, de nem petére hasonlított, hanem inkább ilyen lemezke volt :S :P
2013. okt. 9. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is csak a fentebb említetteket tudom mondani a féreghajtó és a vakarózás terén.

A vöröshagymáról még nem hallottam, csak a fokhagymáról. Kettőjük közül az utóbbi használ inkább. Lehet kapni fokhagyma granulátumot és port. Tényleg jót tesz! Mellesleg a fokhagymának is van féregölő hatása, de azért nem érdemes elhagyni a féreghajtót, mert minimális.

2013. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fb csoportokban érdemes megnézni a féreghajtót, én 2800-ért szoktam rendelni (de ez csak néhány embernek nyitott), de noromectint 3000-ért láttam már hirdetve is, eredeti, nem lejárt, és mégse 6000. Vény nélkül kapható szerintem az összes.
2013. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a válaszokat! :) És a korpa (remélem csak az) ellen tudok tenni valamit?

És további válaszokat, tanácsokat is szívesen fogadnék! :)

2013. okt. 9. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fa karámban van akkor attól is kikophat a sörénye ha kidugja a fejét alatta, van aki paraffin olajjal kente állítólag attól nem fog neki viszketni. Én pont tegnap vettem féreghajtót és vényköteles, többet nem veszek boltból. Jobb ha interneten megnézed és onnan veszel magánszemélytől sokkal olcsóbb és nincs vele annyi macera.
2013. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Én inkább megveszem a patikában, mint magánembertől rendelgessek (csak akkor vennék tőle, ha személyesen ismerem és megbízok benne). Mai világban mindent hamisítanak, gyógyszert is. Ha beadok neki egy hatástalan vackot, akkor majd utána a sokszorosa lesz a gyógyíttatása. Mert azt hiszed, hogy te mindent megadtál neki, és a francokat, csak valami fehér pasztát toltál a pofájába, nulla hatóanyaggal.

A Noromectinnél nálunk az Ecomectin sokkal olcsóbb.

2013. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Noromectint nemrég vettem. Nem vény köteles az biztos. Az ecomectinnél kapcsolatban nem tudok mit mondani. Kérdezz állatorvost az szinte biztos, hogy jó ár/érték arányút ajánl.
2013. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!