Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek van automata ló?

Szerintetek van automata ló?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Automata ló nem létezik, csak "tökéletesen" jól képzett. Ha a lovassal egy szinten vannak (tudás szempontjából a legmagasabbra "fejlesztve"), össze szokott párost alkotnak, akkor a segítségek szinte láthatatlanok, a ló pedig átengedő, aktív. Ezáltal automatának tűnik, pedig nem az.

De ezt többnyire nem egy ötéves lótól és egy tizenhét éves lovastól láthatjuk (utóbbitól is legfeljebb igen ritkán). A ló tanulékony állat, de egy nagydíj szintre való képzés csúcsára felérni is legalább tíz év kell, lovasnak még több... A ló akciós mozgását, erejét, izomzatának aktivitását lehet (sőt erősen ajánlott!) növelni gimnasztikázással (itt nem a konditeremre vagy a teremtornára gondolok :D). Ez érvényes az összes lovassportra (tehát díjugratás, díjlovaglás, military...)

És nem utolsó sorban a ló menekülőállat. A kedvedért nem fog mindig úgy viselkedni, ahogy azt pl.: egy "laikus" ember elvárná (félreértések elkerülése végett: nem feltétlen rád célzok). Ha veszélyben érzi magát, nem kérheted vagy parancsolhatod meg neki, hogy "Márpedig te állj itt nyugodtan, míg elmúlik a 'paranoiád'!"

2013. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
van hát. Nézzél körül egy alsó kategóriás díjlovas vagy ugróversenyen. Hány olyan van mikor a lovasnak semmi tehetsége csak utazik a lovon,az meg megcsinál mindent helyette,kihúzza a pácból,nem igényel különösebb lovaglási technikát. Ezek az automata lovak.
2013. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Egy ló ideig-óráig automata, de láttam én már olyat nem egyszer, hogy az automatának "reklámozott", halál nyugodt iskolaló egyszer csak besokallt, és lerakta a sokadik kezdőt...
2013. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Valletta ***** válasza:
92%
Szerintem meg pont, hogy a "tökéletesen" jól képzett lovak állnak a legtávolabb az automatától és egy alsóhangon belovagolt, minden lovas alatt ugyan azt a programot lenyomó iskolaló pedig a legközelebb.
2013. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Léteznek olyan lovak, akiket automatának mondanak, de ők se azok, lehet őket olyan rosszul lovagolni, hogy ne "működjenek". Egy jól belovagolt, de nem túl érzékeny, türelmes, nyugodt ló kell ehhez, és széles határai lehetnek. Az az "automata ló", aki kezdőbb lovasnak is szépen megy. Nálunk lakott egy ideig egy ilyen ló, terepen ment a többi után, semmit nem kellett vele csinálni, pályán is elment teljesen kezdő gyerek alatt is, aki csak jobbra-balra húzta, és pálcával csapkodta a vállát, sose ellenkezett, de haladóbb lovas alatt is szépen dolgozott, reagált derékra, csizmára. Az én lovamat is automatának szoktam mondani, ha haladóbb lovas ül rajta, mindent csinál, remek tanítóló, ugrásváltást, oldallépést, combra engedést is csinál a legkisebb jelzésreke de ha nagoyn kezdő ül rá, felhúzza magát, hogy túl összevissza jönnek a segítétségek, és egy idő után fogja magát, és elrohan. Aztán van még egy automatának mondott ló a lovardában, halál bunkó, össze se számolom hányan estek róla, visszabakol a pálcára, viccből ijedezik, elrohan, vagy épp túl hajtós. Viszont ha ugrásra kerül a sor, csak rá kell fordítani az akadályra, és akármit csinál a lovas, kiszámítja magának a ló a távolságot, iramot, és átviszi az akadályt, így ő ilyen tekintetben automata. Tehát ő abszolút nem megy tökéletesen, viszont nagyon jó tanítóló azoknak, akik félnek a magasságtól, hiszen még 120-at is átugrik akkor is, ha a lovas teljesen elront mindent, kiesik az egyensúlyból, beleránt a szárba. Tehát nálunk így értelmezik az automatát, széles határok közt, van olyan ló, aki kezdőknek automata, van, aki "automata díjló", van aki meg automata módon ugrik. Tökéletes lóról még nem hallottam, aki kezdő lovassal is ment volna terepen, de M-szintű díjlovaspályát is ment volna kisujjból kezdő alatt, és szárbakapaszkodós lovassal is ugrott volna 120-at.
2013. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim alapján van. Én egy lovastanyára jártam évekig, ahol csak tereplovaglás volt, az viszont akár teljesen kezdőknek is (véleményeket erről most hagyjuk..)

Még csak rendes belovagló sem dolgozott a lovakkal, a tulaj és a kicsit gyakorlottabb oda járó lovasok alatt lettek "belovagolva". És hihetetlen, de működött a dolog, a lovak szépen mentek egymás után a terepen, tök kezdők alatt is, tudták az utat, irányítani sem kellett őket. Esés nagyon ritkán fordult elő, pedig nehéz terep volt és bizony vágta is volt, akár már elsőre.

Máig nem tudom, hogy csinálták, talán annyi a titka, hogy a lovak már kiscsikó koruktól jöttek velünk szabadon a terepen, összeszoktak egymással és az útvonalakkal.

Persze, ide hobbilovasok jártak, nem olyanok, akik sportszerűen akartak volna megtanulni lovagolni.

Hozzáteszem, fantasztikus volt!

2013. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!