Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek?

Réti Major kérdése:

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne, egy tanyát bérelni nagyon jó áron, be szaeretném indítani a lovasiskolámat,viszon nincs sajnos fedeles így csak az arra alkalmas időben jöhet szóba a lovagoltatás és ez egy somogy megyei településen lenne sajnos nem a legfizetőképesebb de annál nagyobb vendégkörrel. Másik lehetőség hogy egy nagyváros mellett helyezném el a lovaimat viszon itt drágább a bértartás ,viszont fizetőképesebb a vendégkör,ja és itt sincs fedeles.
2013. okt. 10. 12:11
 1/8 klopusz ***** válasza:

A fedeles követelmény?

A lányaim olyan lovardában jártak, ahol szabad ég alatt dolgoztak, ha esett, ha fújt. Mondjuk szakadó esőben nem mentek, de szemerkélőben igen. Télen is, a hóesésben, overallban lovagoltak.

2013. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nem dehogy, csak jó ha van, csak sokára térülne meg a befektetett pénz .nem nekem probléma a rossz idő hanem a vendégeknek.
2013. okt. 10. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon jól csinálhatsz, ha a tanyabérletet is tudod fizetni, a lovaidat is eteted és még te is megélsz a lovagoltatásból... Nekem saját tapasztalatom az, hogy egy ló, ha nincs agyonhajtva, a saját takarmány- és egyéb költségét megtermeli. Hasznot nem igazán hoz.

Egyébként szerintem fedeles nélkül sem áll meg az élet. A tanyaötlet jobbnak tűnik, gondolom, a környéken adott a lehetőség a tereplovaglásra, meg netán még egy kis legelő is jut a lovaknak.

2013. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mind a két helyen jó terep van szerencsére, az tanyán kb 5 hektár a másik helyen kb 4 ha legelő és 5 ló van, te merre lovazol?
2013. okt. 10. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyiket se tenném. Mostanában az összes lovardatulaj ismerősöm csődbemenőfélben van. Lovardát nyitni még a válság előtt sem volt egy nagy üzlet, na most még kevésbé az.

Ha ez életed nagy álma, akkor vágj bele minél kisebb méretekben, minél költségkímélőbben, 2-3 lóval, de számíts rá, hogy nem lesz nyereséges, sőt.

Ha mindenképp választani kell, válaszd a Somogy megyei települést, mert arányaiban ugyanott tartasz: a nagyvárosnál fizetőképesebb vendégkör+drágább élet=vidéken csóróbb népek+olcsóbb élet. Akkor már inkább vidék, szerintem. Bár leginkább egyik se.

2013. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-3 lóval nem lehet hivatalosan lovardát indítani, igen szigorú a lovarda törvény, min. 5 teljes származásos lónak kell lenni, amiknek alkalmassági vizsgát kell tenniük. Sajnos olyan sok feltétel van, hogy hivatalosan lovardát indíthass, hogy nem is tudom hogy lehet a nulláról ezeket teljesíteni... ha a megélhetés a cél én a nagyobb várost választanám, ott könnyebben találsz olyan vendégeket, akik nem csak hétvégén szeretnének egy könnyed terepre kimenni, hanem hétköznap is járnak.
2013. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5 lovam van
2013. okt. 10. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Szolnok megyében lovazok. Város széle, jól elérhető helyen, de azért a lovagoltatás inkább hétvégére korlátozódik, ugyanis az a "fizetőképesebb kereslet" hét közben dolgozik. Az a pár kislány, aki kijár iskola után, nem menti meg az embert az éhhaláltól. Hétvégén a szervezett tereplovaglásokkal lehet leginkább pénzt keresni, de ha egy nap csak egy terepet megy a ló (mert családtag, nem munkaeszköz) akkor nem igazán hoz túl sok hasznot.... Haszon - ha már lovardát akarsz - a bértartásban van, ha jó a helyed, olcsón jutsz takarmányhoz és sokan tartják nálad a lovukat.
2013. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!