Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! A lovamat egy...

Segítség! A lovamat egy foltban a mar oldalán nyomja a nyereg. Zselépárnát szeretnék venni, ez segíthet a helyzeten?

Figyelt kérdés
A lovon minden irányban jól fekszik a nyereg, de talán a marvas szűkebb, mint kellene. Nehéz megítélni, mert mindenki szerint méretesnek tűnik a nyereg, részben meg kezdem azt hinni, hogy mégse. Csak a mar egyik oldalán látható a probléma. Elkezdett pár szőrszála abban a pontban fehéredni. Nagyon féltem, sebről szó sincs, csak egyszerűen fehéredni kezdett a szőre. A zselépárna megoldhatja a problémámat? Egyszerűen a nyereg és az izzasztó közé szeretném tenni. Nem kérek olyan megjegyzéseket, hogy cseréljem ki a nyerget, mivel MEGTENNÉM azonnal, ha ugyanilyen nyerget tudnék szerezni 1 vagy 2 mérettel nagyobb marvassal.

#zselé #nyereg #feltörés #nyeregtörés #zselépárna #zselés nyeregalátét #hevedertörés
2013. okt. 15. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól alá kell párnázni. Zselépárna és egy vastagabb szőr is mehet rá.
2013. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig a megoldás a nyeregcsere, mert alápárnázhatod te akárhogy, ha nyomja, nyomni fogja később is. Ezzel pedig nem csak fájdalmat okozol a lónak, de a munkakészségét is komolyan rongálod. Akár azon az áron is ki kell cserélni a nyerget, hogy nem ugyanolyat kapsz. Vannak azért szuper nyergek, nem csak egyféle márka létezik. Amúgy milyen nyereghez ragaszkodsz ennyire? Kíváncsivá tettél. :-)
2013. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan a nyereg, akkor a marvas cseréje is szóba jöhet, egyébként sajna a nyerget kéne kicseréltetned, ha végképp ragaszkodsz hozzá, vedd fel a kapcsolatot a gyártóval... De szerintem az adott márka más típusai s ugyanúgy jók lehetnek, vagy akár más márkák egy-egy típusa...

A zselé jobban eloszlatja a súlyt amúgy, ezért átmenetileg tüneti kezelésnek jó lehet, én mindig használok mondjuk, de azt tudni kell, hogy ha a nyereg célzottan nyom egy ponton, azt sajna nem fogja kiküszöbölni semmi.

2013. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül kicseréltem a nyerget a legnagyobb bánatomra... A lónak egy fokkal jobb, de még mindig nem 100%-os, nekem meg kényelmetlenebb lett... Egy kékgombos Stübben Siegfriedhez ragaszkodtam annyira, nagyon sajnálom azt a nyerget. Helyette most Kieffer van, ami nekem kényelmetlenebb, pedig a méret stimmel, csak valamiért nem az igazi :( Ja és a fehéredés eltűnt a lóról! A legnagyobb meglepetésemre... Még időben észrevettem, és lehet hogy ezért vissza tudott fordulni a folyamat? Egy darab fehér szőr sincs már rajta, de azóta is zselézek.
2014. máj. 4. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!