Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a történetről?

Figyelt kérdés

Korán van. A dús fű még harmatos, a Nap még nem kelt fel, de az ég alja már rózsaszínes. A természet csak a miénk. Kedves lovam az erdőszéli patak partján legel a mezőn, én a hátán ülök, zabla, nyereg nélkül. Felemeli a fejét, a nyakára hajolok, és a fülébe suttogok. Ő hátrafordítja a fejét, megböki a lábamat. Türelmetlenül horkant. Végigsimítok a nyakán, megkapaszkodom a sörényében, majd jelt adok neki a vágtára. Csodálatos érzés. A szemembe csapó széltől könnyezni kezdek, két kézzel markolom a sörényét, ő pedig teljes szívéből galoppozik a végtelen mezőn keresztül a tavaszi naplementében. Nevetek. A távolban felsejlenek a falu körvonalai. Nemsokára harangoznak, nemsokára minden tele lesz emberekkel. Ekkor szánom el magam a döntésre. Lovam is megérezhette. Elengedem a sörényét, ő pedig lassít, majd megáll. Leszállok a hátáról, átölelem a nyakát, és a sörényébe zokogok. Majd távolabb lépek, és könnyes szemmel a patak felé küldöm, menjen vissza az erdőbe, ott nem találják meg. Nem akar elindulni. Rászólok, a kezemmel hajtom tovább. Mikor elvágtázik vissza a patakhoz, egyedül sétálok haza. Az életet választottam.


Eleinte biztosan hittem, hogy rosszul döntöttem. Szenvedtem, gyalog jártam az erdőt, kedves lovam nevét kiáltozva. Majd eszembe jutott, miért is döntöttem így. Kereken hatvan éve történt, azóta soha nem simogattam a bársonyos orrukat, sosem ültem többé egy ló hátán sem. A lovam biztosan elpusztult már. Még mindig nem tudom, jól döntöttem-e.


2013. okt. 15. 20:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszett, mert rövid, és mégis megrázó. De nem értem, miért küldte el a lovat?
2013. okt. 15. 20:34
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
OKé...szóval most megválaszoltad saját "kérdésed"? Ráadásul nemérted amit írtál? Hát okéé.... xdddd
2013. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem tetszik. :S

Túl részeletes. 'Nevetek.' ezt miért kell oda írni? Vágtába indítod,és vágta helyett galoppozik.Túl zavaros. Ha kidolgoznád jobb lenne,de így ..Saját vélemény bocsi! :/

2013. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, nem én írtam, találtam. Az én véleményemet írtam oda első válaszként, azt nem akartam a kérdésbe írni, mert akkor a történet részének tűnt volna, zavaros lett volna az egész.:) de köszönöm az eddigi válaszokat is!
2013. okt. 15. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor úgy oké! :) /1. válaszoló/

egyébként nekemse nagyon....

2013. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, minek lett írva. Ha valaki magának írta, akkor nem kell különösebben nagy írói véna. Nekem egy gyerek (vagy egy fura idős néni) írásának tűnik. Egyszerű gondolatok, össze-vissza mondatok, szerkezet, cselekmény, stb. minden hiánya, szóval egy katasztrófa... :D Nem akarok senkit megbántani, ne tessék félreérteni. Ha gyerek írta, akkor még fejlődhet, mert egyébként szép, kedves gondolatok vannak benne. Tényleg azt látom, hogy egy 11-14 év körüli kislány megpróbált valami hangzatosan írni az általa imádott témáról. Ha így van, akkor hajrá, ne hagyja abba, az írás jó önkifejezés, és fejleszteni magát csak gyakorlással tudja az ember.
2013. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, tiszta giccs!

Ráadásul jól látszik belőle, hogy a szerző tán még képen sem látott ilyen állatot. :)

2013. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy hozzáfűznivalóm lenne. Vagyis inkább kiemelek pár dolgot.

,,Korán van. A dús fű még harmatos, a Nap még nem kelt fel, de az ég alja már rózsaszínes."

,,a tavaszi naplementében"

,,Nemsokára harangoznak, nemsokára minden tele lesz emberekkel""

2013. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most mit nem értesz ezen? Napfelkelte előtt felült, és másnap délig galoppozott szőrin, a sörényébe kapaszkodva, és közben nevetett, mint a fakutya. Akkor aztán nagy nehezen elküldte a patakhoz inni, de előbb még belefújta az orrát a hosszú szörökbe. Szegény párának persze jártányi ereje sem volt már, de amikor újra hozzáért az őrült nőszemély, mégiscsak hanyatt-homlok menekül, mielőtt újra a sörényébe kapaszkodna egy újabb másfél napos etapra. A végén kiderül, hogy tulajdonképpen a tulaj emós, és az egész ügy egy öngyilkossági kísérlet volt (halálra akarta vágtázni magát?), de végül mégis az életet választotta, és bár egy kicsit bizonytalan abban, jól döntött-e, de minden esetre többé már nem próbálkozott ilyesmivel.
2013. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kimerítő választ!

Így már minden világos :D

Utcsó előtti voltam.

2013. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!