Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon féloldalas a lovam,...

Nagyon féloldalas a lovam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Díjlovaglásban versenyzett, de másfél hónapig nem dolgozott, most kezdtem el vele dolgozni nemrég, de én nem vagyok olyan jó lovas, nem tudok egyből korrigálni mindent. Bal kézre gyönyörűen megy, hajlik, jobbra viszont úgy fordul, mint a villamos, mintha még sose hajlították volna. Ráfeszül a szárra, hiába csinálok külső-belső állítást, kört, nem hajlik meg, nem lazul el. Mit tehetnék? Edzőm van, de ő csak ugróedző, nem érdekli, hogy szépen hajlik-e a ló, pont elég, ha jó irányba jó tempóba megy...
2013. okt. 15. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ugrás alapja a díjlovaglás, és nagyon is fontos, hogyan hajlik a ló, ugyanis jól kell odakerülni az ugrás elé - ha neki ez nem releváns, váltsd le.

Egyébként rengeteg hajlítás, állítás, sok lazítás, átmenetek, tolódások, sok-sok kézváltás...

2013. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:

Nézd át ezt az oldalt, erről szól: [link]

Youtube-on is rengeteg anyag van fenn, vagy keress Marijke de Jong-ra.

2013. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetne futószárazni is,az is sokat segít. Sok patanyomfigurát kell csinálni,kígyóvonalakat,körbenváltásokat amik áthajlítják. Ha tudod néha léptesd át,akár combravalóval is,ezek mind ellazítják. Ezeken túl még sok jármódváltás,átmenetek is hatékonyak lehetnek.
2013. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!