Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Három kérdés: Az egyik, hogy...

Három kérdés: Az egyik, hogy egy szinte izom nélküli lóval ( 5 éves sport póni kanca ) mennyit kéne futószáron dolgozni mi előtt felülnék rá?

Figyelt kérdés
Futószáron hogy erősítsem mind a farát, mind a hátát? Cavallettizni mikortól lehet? Kis ugrások segítenek a hátizmok erősítésében?Másik kérdés: egy 1 éves csikóval mi mást lehet csinálni, mint pucoljuk, lábát felvesszük, vezetgetjük? ( ha végre lehet majd normálisan vezetgetni, akkor tervbe van véve, hogy majd megyünk ki terepre sétálni ). Harmadik kérdésem: mivel jön a tél kell nekik vmi szemes takarmány? ( jelenleg korlátlan mennyiségű szénát, és egy kevés lucernát kapnak, átlag heti 2x van velük foglalkozva ( többször nem tudok hozzájuk menni. ). Kéne nekik télre adni vmi szemest is? Pl árpát vagy kukoricát? ( hogy kicsit szedjenek magukra) )
2013. okt. 15. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon fokozatosan kell igénybe venni, fix időt nem tudunk mondani, mert nem látjuk a lovat, azt meg végképp, hogy fejlődik. Látni fogod rajta, amikor már elég erős, hogy elbírjon egy lovast - de ne akkor akarj rajta megtanulni tanügetni, mert ha nincs rajta sok izom, kímélni kéne majd a hátizmait, vágta közben is könnyíts ki. Ugratni én nem ugratnék vele, amíg meg nem erősödik eléggé... Inkább mászass vele, az nagyon sokat javít a lábak izmoltságán.

Cavalettizni lehet majd vele, ha már hátról dolgozol, de az elején kevés legyen a munka maga, és csak ellazítani, könnyen átmozgatni akard a lovat.

Egy éves csikó legyen ápolható, vezethető - ne előzzön meg, és ne kelljen rángatni se, ne ágaskodjon, adja a lábait hosszabb időre is, körmölhető legyen. Ezen túl hozzászoktathatod számára ismeretlen dolgokhoz (esernyő, bicikli), ha kocsis lesz, akkor a kocsi mögé kötheted, vagy az anyja mellé, később befoghatod - úgy, hogy a hámja lógjon, valós súlyt ne kelljen húznia persze. Aztán én szoktam őket szoktatni hozzá, hogy valami van a hátukon, ami nem egy torkukat átharapni készülő farkas - tehát teszek a hátára pl. egy nyeregalátétet, picit elléptetem, aztán leveszem, és annyi. Nyerget, vagy egyéb nehéz cuccot nem teszek rá persze! Amit még ellehet kezdeni vele, megtaníthatod, hogy nyomásra ne rádőljön, hanem engedjen neki: így elléptetheted a lovat oldalra, előre, hátra, eltolhatod csak az elejét, csak a farát... Belovaglás során ez a tudás nagyon jól fog neki jönni később, de egyébként is hasznos lehet, a hátraléptetés pl. remek fegyelmezőeszközt ad a kezedbe.

A heti kettő elég ritka mozgatás, így én nem adnék neki túl sok szemes takarmányt, de télire egy kevéske kukoricát kaphatnak, az fűt és hizlal, de nagy mennyiségben rámehet a ló lábára, ezért tényleg csak keveset adjatok nekik, időszakosan - pl. csak télen.

2013. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!