Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 fándli zab nem sok?

12 fándli zab nem sok?

Figyelt kérdés
Az én lovam közel 180 cm magas nagytermetű herélt, minden nap lovagolom, karámban tartom, és napi 1 fándli zabot kap. Vékony kicsit, de ezt sok-sok szénával, szalmával, gyümölccsel és minden második nap legelővel kezeljük, mert úgy tudom, a zab nem sokat hízlal, ha többet kapna, csak agyasabb lenne. Láttam viszont ma egy lovat egy sportlovardában, ahol egyáltalán nem karámoznak, tehát 23 órát áll, 1-et dolgozik naponta, aki reggel 4 fándlit, délben 4 fándlit és este is 4 fándlit kap. Az 12. Nem nagyon sok az? Vagy az enyém kap keveset? Teljesen megdöbbentett, hogy vannak lovak, akik ennyit kapnak. Az enyém is 2-vel kapott mielőtt hozzám került, de úgy láttuk, fölösleges neki. A többi ló itt kisebb termetű, és nem dolgoznak olyan sokat, de napi 1 fándlinál többet nem kap egyik se.
2013. okt. 15. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A 12 sok de az egy, az nagyon kevés! Mellesleg az említett lovarda nem tűnik ló hizlaldának. Ez tipikusan az a szemlélet, hogy nem etetem,mert akkor nem bírok vele!
2013. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az összes többi ló vagy csikó még, vagy már öreg, és nem, vagy alig vannak lovagolva. Heti 1-2 terep a max, amit mennek, azért nem viszik túlzásba a zabot. Tavasszal meg ősszel a szőrváltás miatt kapnak, télen azért, hogy fűtse őket, nyáron egyáltalán nem kapnak zabot, csak ha valamelyiken látszik, hogy igényli (vékonyabb, vagy hajtós). Az enyémnek lehet hogy kevés az egy fándli, ezt nem tudom... Hajtós, de világéletében az volt, akármennyit eszik.
2013. okt. 15. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a lovad napi szinten mozog, és dolgozik, akkor minimum 3×1 fándlit adj neki, kezdetben e durván meglöki, és agyas lehet (futószárral kezdj), de ha következetes és jól felépített a munka, akkor hízni is fog egy kicsit, terhelhetőbb lesz, és nem kell annyira hajtani sem. Az nem baj, ha edzés végére hajtós lesz, az igen, ha folyton hajtós...

A 12 fándli sok, de azt kell nézni, hogy mellé mit csinál az a ló - ha mondjuk átmegy rajta napi 6 ember, vagy mezőgazdasági nehéz igás, mellé fedmén, stb-stb., akkor kellhet az.

2013. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
Sportló, telivér kaphat annyit, bár ez tényleg tetemes mennyiség, de nem egy hobbilovat láttam egy fándlin élni, jó kondiban. Adhatsz kicsit többet a lovadnak, mondjuk kettőt és majd meglátod, hogy hogyan reagál.
2013. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a két véglet. Ha hizlalni szeretnéd, árpát adj neki, mert ahogy írtad is, a zabtól inkább agyasabb lesz. A széna meg a szalma pedig ballaszt-anyag, szintén nem jó hizlalásra.

A legeltetés jó, de ilyenkor már a fűnek nem sok tápértéke van, tehát nem elegendő.

Egy ekkora termetű, ennyit dolgozó lónak én napi 3x1 fándli abrakot adnék (1/2 árpa + 1/2 korpa eleinte, aztán fokozatosan átszoktatnám arra, hogy csak árpa).

Főleg télen jó az árpa, amikor nem lehet legeltetni.

2013. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12 fángli egyeltalán nem sok versenylovaink vannak táppal kombinálva a nagyobb testűek esznek ennyit meg vedd figyelembe hogy sok helyen a mi lovaink is roppantva és áztatva kapják a zabot ami az jelenti h egy fángli fél kg-nak felel meg szóval ha miden etetésko kap 2 kg-t az egyeltalán nem sok nekünk a trénigben lévő lovak 2 zabot és 2 tápot kapnak etetéskor napi 3x esznek de h a te lovad napi 1-et kap az nagyon kevés
2013. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagytestű lónak 1 fándli naponta?! Egy shetty is többet eszik. Rendben hogy eszik mellette szénát is, de a zabra szüksége van. Az én shagyám 2vel megeszik egy nap. de nem lesz tőle "agyasabb".... -.-
2013. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!