Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gond az ha lovaglásnál csípőve...

Gond az ha lovaglásnál csípővel mozgatom a lovat?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tanították, meg más lovardában is mondták, hogy csináljam.

Elmentem egy új lovardába, ott meg mondták, hogy ne csináljam.

Ti hogy szoktátok?


2013. okt. 21. 14:10
 1/5 anonim válasza:

Csipo, terd, sarok, ill a felsotestem dontesevel, de allando lovam van, ismerjuk egymast...

Biztos az oktato az altala hasznalt technikat reszesiti elonyben. Probald ki, aztan ha nem tetszik, vagy nem mukodik, csinald ahogy szoktad :)

2013. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell a csípő, nagyon is, de ha túl sok, az már rossz. Tehát ha ülsz, tologatod csípővel, és várod a csodát, de pl a csizmádat már nem zárod oda, az nem jó.
2013. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lova válogatja, tudok neked olyat mutatni, hogy ha a csipőddel megtolod, hosszú vágtában kifut a világból. :)

A segítségeket mindig az adott egyed reakcióihoz kell mérni.

Az "oktatók" meg össze-vissza beszélnek (tisztelet a kevés kivételnek). Nyilván mindegyik azt magyarázza, hogy ő hogy lovagol, de arra, hogy az a mód helyes-e, nincs garancia. Nekem már olyan is volt, aki pucsítva lovagolt, és tőlem is ezt követelte. :) A lényeg az, hogy te jól érezd magad, oda és olyan tempóban juss a lovon, ahova és amilyenben akarsz, ha ez sikerül, akkor te lovagolsz, azzal meg nem kell sokat törődni, hogy másoknak mi az elképzelésük a te lovaglásodról, mert úgyis ahány, annyifélét mond.

2013. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lovaglás során az előrehajtó csizmasegítség túlsúlya a kívánatos, tehát van testsúlysegítség (csípő, derék), de ha túl sok, az baj. Ha lazán felveszed a ló mozgását, és leköveted, az jó, fokozásnál, magasabb jármódba való váltásnál megtolod, de akkor sem látványosan megerőszakolod. :)
2013. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amolyan kényelmesen követem a ló mozgását. Nem erőszakolom. :)
2013. okt. 22. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!