Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni részletesen hogy kezdjem el a Parelli hét játékát?

Figyelt kérdés
Van valami amit a hét játék előtt csinálni kell vele,vagy az a legeleje az egész Pat Parelli módszernek/szabadidomításnak?A követős játéknál mit csináljak hogy jöjjön utánam?És a hajtósnál?Néztem videót,de nem mindegyik résznél értettem pontosan hogy hogy csináljam,és jobban érteném ha valaki lépésről-lépésre le tudná nekem írni.Amikor a hét játékot elkezdem természetes hogy rögtön érti a feladatok lényegét és ösztönösen csinálja őket,és én csinálok rosszul valamit ha elrontja,vagy nem csinálja meg amit kérek tőle,vagy elsőre lehet hogy ő sem fogja valamelyiket érteni,vagy rosszul csinálja? Amikor még csak a hét játékot csinálom,elég hozzá egy sima kötőfék,vezetőszárral,és egy hosszabb pálca ha madzagot kötök a végére,vagy már ahhoz szükséges a csomózott kötőfék,hosszú vezetőszár,répabot?Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2013. okt. 22. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég a sima kötőfék mindenhez, jobb is az elején, mivel a csomózottnak nincsen szakadási pontja, ha beakad, nagyon durva sérüléseket tud okozni. Vezetőszárból is teljesen jó lesz szerintem a normál, a répabot keményebb, mint egy díjlovas pálca, de ha egy faágra rákötsz valamit, akkor tökéletes lehet.

Mindenesetre én nem kezdenék bele semmibe sem csak úgy, főleg, ha nekem sem tiszta, mivel ezt ugyanúgy el lehet rontani, mint a belovaglást! Könyvből, írásból nem lehet megtanulni lovagolni sem, a legjobb, ha ehhez is inkább megkérsz valakit, legjobb, ha instruktort, vagy egyéb tapasztalt embert, aki élőben meg tudja neked mutatni.

Elvileg ha mindent jól csinálsz, az a lónak amúgy természetes, és a szerint fog reagálni, de figyelembe kell venni, hogy az ember sem tökéletes, és a lovak között is vannak azért személyiségbeli eltérése, múltbeli emlékek, stb...

2013. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem:)...fog jönni szakértő segíteni,ismerősöm aki nagyon régóta csinálja,és jól is,azért akartam most elkezdeni,mert szerintem az ilyen karámban szaladgálós,nagyon kezdeti játékokat még nem lehet annyira elrontani.
2013. okt. 22. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosabb, ha valaki megmutatja, és segít. :) El lehet rontani, mert főleg ha nem értesz hozzá, nem biztos, hogy látod rajta, hogy miért rohangál, vagy jó-e, ahogy rohangál, és a többi. A Parelli módszer amúgy a 7 játékkal kezdődik, az előtt nincs más. Ellenben rossz alapokra nehéz később építeni, azt utólag javítani kell előbb vagy utóbb, és az alapozás mindig a legfontosabb mindenben.

Én mondjuk nem vagyok a szabadidomítás híve, akkor már inkább idomítok kézen, vagy csak elviszem a lovat legelni.

2013. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.:)
2013. okt. 22. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!