Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patakon átkelés - ötletek?

Patakon átkelés - ötletek?

Figyelt kérdés

Gondolom már sokan szembesültetek a problémával, hogy a ló nem megy át a patakon. Ti ilyenkor mit tettetek?

Én próbáltam jól ráhajtani, határozottan, csizma a helyén, plusz pálcasegítség, nem használt, tolattunk, vagy forgolódtunk.

Próbáltam átvezetni, hogy kövessen, semmi.

Próbáltam lépésenként jutifalattal, nem használt.

Próbáltam várni, és nem foglalkozni vele, majd megunja, semmi.

Próbáltam földről megnoszogatni a pálcával, és közben vezetni, hasztalan.

Kifogytam az ötletekből, egyelőre az maradt, hogy másik lóval átvinni, hátha követi. Ha az se jön be, akkor még mit tudok megpróbálni? o.O


Vagy csak várjak? Most voltunk először terepen ketten, új környezetben, egy hete van nálam a ló, még nem alakult ki a bizalom ilyen szinten. Mikortól lehet tőle ilyet kérni? Ez nem ellenszegülésnek számít?



2013. okt. 25. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem mindennek az alapja a bizalom..gondolj bele,ha valaki akit nem ismersz eléggé és rávenne arra,hogy menj el vele egy bárba te elmennél?nemn hiszem mert nem biznál a személyben.a ló is ezt gondolja."itt egy idegen aki rá akar kényszeriteni arra hogy átmenjek ezen a nedves izén" adj még neki időt,ne dobd egyszerre a "mély vizbe" először legyen bizalom,lovagoljatok,sétáltasd,és egy pár hónap mulva meg lehet vele probálni azt hogy vezetőszáron át probálod vinni és ha sikerül jutalmazod.remélem segitettem :D
2013. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni, hogy mennyi idős a ló!
2013. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam először. Csak tegyük fel, hogy velem megszokja. Aztán felül egy ismerősöm, akkor vele is bizalmat kell hónapokig építeni, hogy átjussanak? Nekem ez olyan alap dolognak tűnik, terep, patak, átmegyek a lovassal, bárki is az. Mert különben "egygazdás" lesz, nem?
2013. okt. 25. 21:17
 4/11 A kérdező kommentje:
5 éves, de elvileg az előző helyén, ahol volt, terepeztek már vele többször, nem új a dolog neki. Csak szerintem ráhagyták a víz dolgot, félt tőle, és így elkerülték.
2013. okt. 25. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha veled egyszer megtanulta, hogy nem lesz baja abból, ha átmegy, utána más lovassal is simán átmegy, csak adj neki időt, had tanulja meg, hogy a víz nem bántja. Utána mindegy lesz, hogy kit ültetsz rá.

De szerintem egy egy hete nálad levő lóval nem terepen kéne bizalmat építeni, mondjuk jutalomfalattal. Inkább pályán dolgozz vele, szokjatok össze, töltsetek sok időt együtt, majd kialakul a bizalom.

De a másik ló segítsége megoldás lehet. Kérj meg valakit, menjen ki veled. Főleg, fiatal, ismeretlen ló, egyedül, új környezetben, terepen... elég veszélyes...

2013. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor a patak téma marad a csoportos terepekre, egyedül meg majd megpróbálom megint, ha összeszoktunk annyira. És ha akkor se megy át? o.O


Tudom, hogy veszélyes, nem is akarok kétnaponta kijárkálni egyedül vele, főleg, hogy jön a csúszós idő, csak felmértem, mire számítsak, mit művel :)

2013. okt. 25. 23:27
 7/11 anonim ***** válasza:

A tócsákkal mi a helyzet? Átmegy rajtuk? Próbáld meg belevezetni egy pocsolyába, az sokkal kevésbé ijesztő mint egy csordogáló patak.

Nem kell ennyire félteni azért mert nem akarja bevizezni a patáját, elvégre nem a pokol tüzén kell átsétálnia, hanem csak egy patakon. Minnél tovább húzod a dolgot, annál inkább növeled benne a félelmet, de az is lehet hogy csak épp nincs kedve belemenni a hideg vízbe és rögtön ki is használja hogy határozatlan a lovasa.

A másik: ha tényleg azért nem megy bele mert fél, akkor itt az alkalom hogy a bizalmat építsd. Az intelligenciájára kell hatnod és be kell bizonyítanod, hogy az a patak nem rejt halálos csapdát és nem azt kéred tőle hogy ugorjon a kútba: vizezd be a lábát vagy valahogyan tedd bele. A másik ló után talán elmegy, de ha meg tudod oldani hogy csak hazafelé keresztezd a patakot, akkor le merném fogadni hogy minden hiszti vagy másik ló nélkül is átmenne.

Sok sikert! :)

2013. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ló fél eleinte a vízbe lépéstől, egy ötéves meg - hiába terepeztek már vele - lehet hogy soha nem csinált még ilyesmit. Egy hete van nálad, még próbálja megtalálni saját magát, talán egész életében eddig ott élt, ahonnan te elhoztad, most nem könnyű neki megtanulni az új helyet, az új gazdit stb.

Ettől függetlenül azt mondom, próbálkozni kell vele, de elsőként mindenképp csoportos tereplovagláson próbálkoznék, másik, tapasztalt ló mögött. Úgy egyébként egészen biztosan át fog menni. Ha párszor már így megcsinálta, akkor megpróbálhatod egyedül is, jó eséllyel menni fog. Ha biztosra akarsz menni, ott menj át először egyedül, ahol előtte a többi lóval már sikerült. A patakot ne lépésben közelítsd, mert akkor nagyon sok ideje van a lónak gondolkodni, én semmiképp se vágtában, mert akkor meg hirtelenebbül bukkan elé és jó eséllyel megijeszted. Laza, könnyű ügetésben, hosszú száron, lenyújtott nyakkal menjen oda, tuti át fog menni. Militaryban is így tanítottuk a vízbeugrásra a lovakat, így csinálták meg legszívesebben.

2013. okt. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=TYf2TpWFFoY

Mondjuk ez híd, de gondolom ez is hasonló.

2013. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is terepezek a lovammal, több, mint dupla olyan idős, mint a tied, de soha nem kellett még patakon átmennie - mert a közelben egyszerűen nincs patak, vagy bármi más! A legdurvább a pocsolya volt, ami azért nem ugyanaz, abba belelép gond nélkül, de ha valaki elvinné, és első alkalommal patakon kéne átmennie, szerintem hatalmas feszkó lenne,nem kizárt, hogy még nekem se menne elsőre vele, bár meg tudnám neki tanítani.

Ha ismeri a dolgot, belemegy majd más lovassal is, most viszont új hely, új lovas, jó eséllyel teljesen új feladat, lehet, nem is látott még patakot, nem, hogy átmenni rajta: a félelem nem műhiszti, hanem valós, és az ilyen helyzetek mindig jól jelzik a bizalom fokát, ha teljesen megbízik benned, akkor sokkal szívesebben vág bele új dolgokba, mint, ha fogalma se lenne, hogy ki a franc vagy, és mégis mit akarsz tőle. Ráadásul a ló maga is fiatal, még nincs olyan szinten idomítva, és így tovább... Gabka amúgy jól leírta, hogyan kellene próbálkozni, hogy kell próbálkozni, az meg nem is kérdés, ugyanis az együtt megélt kihívások teljesítése remekül építi a bizalmat - belementem vele abba az izébe aminek olyan fura hangja volt és minden, és túléltük, nem is volt olyan rossz, talán máskor sem akar a halálba küldeni majd... stb. :)

2013. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!