Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszerűen nem tudok vágtázni....

Egyszerűen nem tudok vágtázni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél évig lovagoltam egy lovardában, ott részletesen elmondta az oktató hogyan kell vágtázni. Egy olyan lovon ültem, akinek nagyon könnyű volt kiülni a vágtáját, és hát sikerült is. Később kb. 4 lovon próbáltam vágtázni, de sehogy se bírtam kiülni. Csak egyetlen egyszer (az első ló után) mikor a legnagyobb lovon ültem (akinek a vágtája kiülése még a jobb lovasoknak sem volt egyszerű mivel hatalmasakat lépett)és ugrattunk, az akadály átugrása után beugrott vágtába. Annyira ellazult vagyis nyugodt voltam, hogy azt a 10 métert amit végigvágtáztunk, sikerült kiülnöm, pedig nem is számítottam rá, mégsem lepődtem meg. 2 év múlva, mikor egy másik lovardába mentem, megint csak nem jött össze a vágta, és az oktató azt mondta, hogy dőljek hátra, és a vállamat a kelleténél jobban nyomja hátra. Ezt az előző helyen nem mondták. Azóta nem volt lehetőségem vágtázni, de szerintem az egésznek az a forrása, hogy nagyon stresszelek. Mit tegyek?

(Bocsi, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett)



2013. okt. 26. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolj többet! A vágta kiülése kezdetben nekem is sok gondot okozott, de így elmagyarázhatatlan... ez az idő múlásával kifejlődik, aztán egyszer csak rájössz hogy sikerült követned a ló ritmusát!

Ajánlom hogy futószáron tornázgass a ló hátán, vagy hogy biztosabb legyen az ülésed ügessetek egy kicsit kengyel nélkül.

2013. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom :)
2013. okt. 26. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Én vadászvágtával kezdtem, és így könnyebb volt. Nem kellett az ülésre figyelni, jobban fel tudtam venni a ló mozgását.
2013. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiiii ***** válasza:

A legfontosabb, hogy a lábadat szorítsd a lóhoz. Engem édesapám tanított lovagolni, és mikor először vágtáztam, mindig betett a térdem és a nyereg közé egy zsepit, és az, ha kiesett, akkor tudtam, hogy nem elég jó a lábtartásom. Legyen lent a sarkad, nyomd lefelé, ezáltal biztosítod az ülésedet, a térdedet szorítsd a nyereghez, érezd a lovat, ülj bele rendesen a nyeregbe, a legmélyebb részébe, dőlj hátra, és ezekkel az instrukciókkal még nem sokra mész, ha nem gyakorolsz! Gyakorolj, gyakorolj! Másként nem fog menni. Kövesd a ló mozgását, lehet azt érezni. :)

A könnyű vágta meg még nehezebben ülhető ki, mint a munkavágta, ott jobban kell érezni a ritmust, vagy több a mozgásod, jobban kell figyelni. Szerintem legalábbis.

2013. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 26. 10:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól írták a többiek, én személy szerinta futószárat javasolnám! Kitartás, vágtázni nagyon jó, megéri az erőfeszítést :-)
2013. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:))
2013. okt. 26. 13:50
 8/11 pajkii ***** válasza:
26%
Nem bunkóságnak kell érteni, az előttem szóloknak igazuk van. De! ha több évnyi lovaglás után még nem éreztél rá a vágtára, akkor nem valószínű hogy neked találták ki a lovaglást. Ez teljesen érzék kérdése. Ha felültetnek egy teljesen idegen lóra is tudnod kell vele vágtázni, ha már ügettél 2 kört, mert akkor megszokod ha más a mozgása. Akinek van hozzá érzése bármilyen lovon eltud vágtázni, nem csak azon amelyikhez hozzá van szokva. Ez tapasztalat. Tény hogy én 11 éve lovaglok már, de bármilyen lovon kellett vágtáznom nem volt vele problémám. Vad idegen lovon terepen kiültem a vágtát mert ráéreztem. Tényleg érezned kell.. ha évek után nem érzed, akkor nincs sok értelme erőltetni én ezt mondom.
2013. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolom te 11 év alatt rendszeresen és jól tanultál meg lovagolni, ami rólam nem mondható el. Én ROSSZ lovardába jártam, havonta kétszer-háromszor, másfél évig jártam. Nem jól tanították meg az alapokat, és a lovak se voltak valami kezdőnek valóak. Általában osztályban lovagoltunk, ezért a ló irányítása se volt a legkönnyeb ha esetleg egyedül mentem. Ugratni ugrattam kicsi akadályokat, az ment. A másfél év elteltével már nem jártam lovagolni, csak 2 év múlva mentem el egyetlen egy alkalommal egy western lovardába, ahol vágtáztam, és nem sikerült. Azóta megint eltelt egy év, és most újra el fogok kezdeni lovagolni, de az alapoktól. Biztos múlik az érzéken, és azt mondanám, hogy ez 100%-ban így van, ha tudnék normálisan lovagolni (vágtán kívül). Azért én nem adom fel, a lovakat már ksikorom óta imádom, csak nem volt lehetőségem lovagolni jó helyen. A későbbiekben is lovakkal szeretnék foglalkozni, és szerintem a gyakorlás teszi a mestert! Azért köszönöm a válaszodat!
2013. okt. 26. 16:10
 10/11 piriiiiii ***** válasza:
89%
Tetszik a hozzáállásod, kérdező! :) Ne engedd, hogy eltántorítsanak, a lovaglás egy gyönyörű sport, a lovasélet pedig egy gyönyörű élet. :) Hajrá!
2013. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!